Lotto Ekstraklasa: Legia znowu zwycięska

• Data publikacji: 13.04.2019, 20:00

Legia Warszawa pewnie pokonała Pogoń Szczecin i zrównała się liczbą punktów z pierwszą w tabeli Lechią Gdańsk. Samobójcze trafienie w dzisiejszym spotkaniu zanotował Jarosław Fojut.

Początek spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. W 11. minucie bramkę na wagę prowadzenia zdobył Adam Buksa, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Nunesa. Po straconym golu Legioniści próbowali odrobić straty, ale Pogoń grała dobrze w defensywie, nie dając stołecznym piłkarzom zbyt dużo miejsca na grę. Do szatni Portowcy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze Legii Warszawa. Najpierw w 46. minucie gola z ostrego kąta strzelił Carlitos. Po kilku minutach podopieczni Vukovicia zadali kolejny cios, tym razem doskonałym strzałem zaimponował Medeiros, golkiper Pogoni nie miał żadnych szans przy tym uderzeniu Portugalczyka. Ostatnia bramka padła, po samobójczym trafieniu Fojuta, obrońca szczecinian chciał przeciąć płaskie dośrodkowanie po ziemi, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka wpadła do bramki Portowców. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1, a Legioniści byli bardzo blisko objęcia fotela lidera Ekstraklasy już w tej kolejce, ponieważ piłkarze Lechii przegrali wysoko z świetnie dysponowaną Cracovią.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)

Bramki: Carlitos (47’), Medeiros (51’), Fojut (73’ sam.) - Buksa (12’)

Legia Warszawa: Cierzniak - Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha - Martins, Antolić - Medeiros (Radović 81'), Hamalainen (Cafu 71’), Szymański - Carlitos (Kulenović 75')

Pogoń Szczecin: Załuska - Stec, Fojut (Delew 76'), Malec, Nunes - Podstawski, Kozulj - Kowalczyk (Żyro 53'), Drygas, Majewski ( Benyamina 58') - Buksa

Żółte kartki: Wieteska (5’), Vesović (16’), Martins (66’) - Kowalczyk (20’), Fojut (26’), Drygas (90’)

Sędziował: Wojciech Myć