Premier League: Pogba katem "Młotów"

• Data publikacji: 13.04.2019, 20:23

W ostatnim, sobotnim spotkaniu 34. kolejki angielskiej Premier League, Manchester United pokonał u siebie ekipę West Hamu - 2:1. Obie bramki dla "Czerwonych Diabłów" strzelił Paul Pogba.

Mecz mógł zacząć się stosunkowo źle dla gospodarzy, gdy w 10. minucie, piłka znalazła się w bramce Davida de Gei. Jednak z odsieczą przyszedł sędzia Graham Scott, który odgwizdał spalonego Felipe Andersona. Osiem minut później gospodarze objęli jednak prowadzenie. Robert Snodgrass sfaulował swojego rywala w polu karnym i Manchester otrzymał "jedenastkę". Do piłki podszedł Paul Pogba i pewnym strzałem w środek bramki, dał United prowadzenie.

Po zmianie stron do pracy zabrali się goście z Londynu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 49. minucie do remisu doprowadził Felipe Anderson, który na dalszym słupku zamknął dośrodkowanie Manulea Lanziniego. W 58. minucie z dystansu uderzał Marcus Rashford, ale fantastyczną obroną popisał się Łukasz Fabiański. W kolejnych fragmentach swoje doskonałe szanse mieli też goście. Michail Antonio trafił najpierw w poprzeczkę, a chwilę potem jego strzał zatrzymał hiszpański golkiper Manchesteru. Gdy wydawało się, że będzie remis, to podopieczni Ole Gunnara Solskjaera znów dostali prezent w postaci rzutu karnego. Tym razem Pogba uderzył w lewą stronę, a Fabiański był naprawdę bliski sięgnięcia tej piłki. Ostatecznie "Czerwone Diabły" zwyciężyły - 2:1 i chwilowo wskoczyły w tabeli przed Arsenal.

Manchester United 2:1 West Ham (1:0)

Bramki: Pogba (19' k.), (80' k.) - Anderson (49')

Manchester: de Gea - Dalot, Smalling, Jones, Rojo (75' Pereira) - Pogba, Fred, Lingard, Mata (55' Rashford), Martial - Lukaku (75' Greenwood)

West Ham: Fabiański - Masuaku, Ogbonna, Balbuena, Zabaleta (76' Fredericks) - Snodgrass, Rice, Noble - Lanzini (62' Diangana), Chicharito (73' Antonio), Anderson

Żółte kartki: Mata - Fredericks

Sędzia: Graham Scott

.....

Pozostałe wyniki dotychczasowych spotkań 34. kolejki Premier League:

Tottenham 4:0 Huddersfield

24' Wanyama, 27', 87', 90+3' Lucas

Brighton 0:5 Bournemouth

33' Gosling, 55' Fraser, 74' Brooks, 82' Wilson, 90+2' Stanislas

Burnley 2:0 Cardiff

31', 90+2' Wood

Fulham 2:0 Everton

46' Cairney, 69' Babel

Southampton 3:1 Wolverhampton

2', 30' Redmond, 71' Long - 28' Boly

Leicester 0:1 Newcastle