Bundesliga: Bayern lepszy od Fortuny w polskim meczu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.04.2019, 18:30

Bayern Monachium pewnie pokonał na wyjeździe Fortunę Duesseldorf 4:1. Dwie bramki dla Bawarczyków zdobył Kingsley Coman. Bayern po dzisiejszej wygranej wrócił na fotel lidera Bundesligi i ma punkt przewagi nad Borussią.

Faworytem spotkania był Bayern, który walczy z Borussia Dortmund o mistrzostwo Niemiec. Na boisku zaprezentowało nam się trzech Polaków: Robert Lewandowski w Bayernie i Marcin Kamiński z Dawidem Kownackim w fortunie. Inicjatywę od razu przejęła drużyna Bayernu i kontrolowała mecz. Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Kingsley Coman. Francuz wrzucił piłkę w pole karne, a nie sięgnął jej Thomas Mueller, jednak futbolówka szczęśliwie wpadła do bramki.

W 41. minucie Francuz podwyższył prowadzenie Bayernu na 2:0. Prostopadle do Joshuy Kimmicha zagrał Serge Gnabry, a Kimmich wycofał piłkę do dobrze ostawionego Comana, który bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza. W tej sytuacji zawinił Marcin Kamiński, który złamał linię spalonego, co skrupulatnie wykorzystał Bayern.

Na początku drugiej połowy kontuzji nabawił się Manuel Neuer i musiał opuścić boisko. Nie przesszkodziło to jednak Bayernowi w zdobyciu kolejnych bramek. W 55. minucie po rzucie rożnym dośrodkowanie przedłużył Thomas Mueller, a z bliskiej odległości do bramki trafił Serge Gnabry. W końcówce spotkania po zagraniu ręką Matsa Hummelsa w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Fortuny. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Dodi Lukebakio. Ostatnie słowo należało jednak do Bayernu. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Leon Goretzka.

Dzięki wygranej Bayern wrócił na fotel lidera Bundesligi i ma obecnie punkt przewagi nad Borussią Dortmund.

Fortuna Duesseldorf - Bayern Monachium 1:4 (0:2)

Bramki: Lukebakio (89' karny) - Coman (15'), (41'), Gnabry (55'), Goretzka (90+2')

Fortuna: Rensing - M. Zimmermann, Hoffmann, Ayhan, Kamiński - Sobottka (67' Morales) - Stöger, Barkok - Raman, Hennings (68' Lukebakio), Kownacki (80' Usami)

Bayern: Neuer (53' Ulreich) - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Javi Martinez - Müller (70' Goretzka), Thiago - Gnabry (80' James), Lewandowski, Coman