Podsumowanie Fortuna 1. Ligi: beskidzkie derby dla Sandecji, bolesna porażka Stali

• Data publikacji: 16.04.2019, 13:00

W 28. kolejce Fortuna 1 Ligi, ważne punkty straciła Stal Mielec, a broni nie złożyła jeszcze Sandecja Nowy Sącz. Poza tym planowe zwycięstwa odniosły Raków Częstochowa i ŁKS Łódź.

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:0 Stal Mielec

66' Kamil Adamek

Od początku meczu lepiej prezentowali się gospodarze, którzy atakowali rywali i nie dopuszczali ich w pobliże swojej bramki. Najgroźniejsze sytuacje w pierwszej połowie miały miejsce pod jej koniec. Najpierw, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z piłką minął się nieznacznie Bartosz Jaroszek, a chwilę potem okazję dla gości zmarnował Łukasz Janoszka. "Ecik" przegrał jednak bezpośredni pojedynek z Grzegorzem Drazikiem. Po zmianie stron jastrzębianie jeszcze bardziej przycisnęli. Kolejne okazje do zdobycia gola mieli Jaroszek oraz Marek Mróz. Udało się wreszcie trafić w 66. minucie. Rafał Adamek podał na lewą stronę do Kamila Jadacha, a ten minął obronę Stali i spod linii końcowej wyłożył futbolówkę Kamilowi Adamkowi, który dopełnił tylko formalności. Więcej bramek już nie padło, choć sytuacje do tego były.

Sandecja Nowy Sącz 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

32' Mateusz Klichowicz, 79' (k.) Michal Piter-Bucko

Gospodarze przystępowali do beskidzkich derbów po remisach z rzędu i za wszelką cenę chcieli wreszcie zdobyć trzy punkty. Już po 180 sekundach mogło być - 1:0, gdyby młody napastnik Kamil Ogorzały zdołał wbić piłkę do pustej bramki. W 24. minucie odpowiedzieli bielszczanie, ale strzał Valerijsa Sabali był minimalnie niecelny. Osiem minut później biało-czarni objęli prowadzenie. Podbeskidzie fatalnie rozegrało rzut rożny, piłkę przejął Dominik Kun i podał do Ogorzałego, a ten zaś wyłożył ją Mateuszowi Klichowiczowi, który pokonał Wojciecha Fabisiaka. "Górale" próbowali doprowadzić do remisu, ale defensywa Sandecji na czele z Dawidem Szufrynem była nie do przejścia. Wynik spotkania został ustalony w 79. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Michal Piter-Bucko.

Komplet wyników 28. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Wigry Suwałki 4:2 Bytovia Bytów

6' Karol Mackiewicz, 54' Filip Karbowy, 61' Joel Huertas, 90+2' Robert Bartczak - 65' Maksymilian Hebel, 69' (k.) Filip Burkhardt

Odra Opole 2:2 Stomil Olsztyn

58' Piotr Żemło, 90+4' (sam.) Plamen Krachunov - 74' Szymon Sobczak, 90+1' Plamen Krachunov

Chojniczanka Chojnice 5:1 Garbarnia Kraków

17' Tomasz Mikołajczak, 32', 64' 82' Krzysztof Danielewicz, 61' Piotr Grzelczak - 31' (k.) Krzysztof Kalemba

GKS Tychy 0:2 ŁKS Łódź

7' Patryk Bryła, 82' Dani Ramirez

Chrobry Głogów 0:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

69' Vladislavs Gutkovskis

Raków Częstochowa 3:0 Warta Poznań

49' (sam.) Bartosz Kieliba, 81', 90+1' Miłosz Szczepański

Puszcza Niepołomice 1:2 GKS Katowice

18' Łukasz Szczepaniak - 5' Rafał Remisz, 19' Adrian Błąd