Podsumowanie II ligi: kolejny remis Widzewa, Elana odrabia straty

• Data publikacji: 16.04.2019, 13:15

Kolejna kolejka drugoligowych zmagań przyniosła sporo niespodzianek. O ile remis Widzewa w ostatnim czasie nie dziwi, to już porażki Radomiaka, Olimpii Grudziądz oraz GKS-u Bełchatów były niemałą niespodzianką. Potknięcia rywali wykorzystała toruńska Elana, która jako jedyna drużyna z czołówki wywalczyła komplet punktów w ten weekend.

Sporo emocji przyniósł sobotni mecz Elany Toruń z Siarką Tarnobrzeg. Miejscowi objęli prowadzenie już w drugiej minucie dzięki skutecznie wykonanej jedenastce Stefanowicza. Najważniejszy fragment meczu miał miejsce w 60. minucie. Przy wyniku 2:1 dla Elany z boiska został wyrzucony kapitan torunian, Mariusz Kryszak, a przyjezdni mieli wykonywać rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Radulj i wydawało się, że tarnobrzeżanie pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało. W końcówce dużo lepiej zaprezentowali się torunianie, którzy dorzucili dwa gole i wygrali ostatecznie 4:2.

Najbardziej cierpliwi kibice Widzewa zaczynają mieć dosyć. Łodzianie od dłuższego czasu nie potrafią wygrać na własnym terenie. Tak naprawdę od siedmiu kolejek Widzew nie potrafi wygrywać w ogóle. Ekipa z Łodzi zanotowała siódmy remis z rzędu i jej sytuacja w kontekście walki o awans na zaplecze Ekstraklasy robi się mniej ciekawa.

Coraz więcej powodów do niepokoju mają również sympatycy chorzowskiego Ruchu. Niebiescy przegrali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo i obecnie plasują się na przedostatniej lokacie. Za tydzień chorzowianie zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie - ROW-em Rybnik i ten mecz może być tak naprawdę spotkaniem o życie dla ekipy ze Śląska.