Liga Mistrzów: Messi wprowadza Barcelonę do półfinału

• Data publikacji: 16.04.2019, 22:50

FC Barcelona bez problemów pokonała 3:0 Manchester United w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Dwie bramki zdobył Leo Messi, raz do siatki trafił Coutinho. Katalończycy dzięki temu zwycięstwu zagrają w półfinale z kimś z pary FC Liverpool/FC Porto.

W pierwszym meczu rozegranym na Old Trafford obejrzeliśmy dominację FC Barcelony, która wywiozła z trudnego terenu tylko jednobramkową zaliczkę. Na Camp Nou jednak mistrzowie Hiszpanii mieli potwierdzić swoją przewagę nad rywalem.

Początek dzisiejszego spotkania należał jednak do Manchesteru United. Czerwone Diabły ruszyły do ataku, ustawiły wysoki pressing i już w 1. minucie Marcus Rashford lobował Ter Stegena, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. W 11. minucie z kolei zakotłowało się w polu przyjezdnych, kiedy to jeden z zawodników Barcelony padł na murawę. Sędzia Felix Brych skonsultował jednak sytuację z VARem i nie zdecydował na podyktowanie rzutu karnego. Ale, według starego powiedzenia, co ma wisieć, nie utonie. W 16. minucie błąd w defensywie popełnił Ashley Young, który na Old Trafford był również czarną owcą w zespole United, piłkę przejął Lionel Messi i strzałem zza pola karnego pokonał Davida de Geę. Za 4 minuty Argentyńczyk pokonał bramkarza po raz drugi. I tym razem Messi strzelił po ziemi, blisko słupka. Dla wychowanka z La Masii były to pierwsze trafienia w ćwierćfinale Ligi Mistrzów od... 2013 roku! Manchester po tym golu wyraźnie stracił wiarę w jakikolwiek pozytywny wynik, kompletnie nie radził sobie w ataku. Do przerwy wynik 2:0 dla gospodarzy.

Druga połowa nie różniła się znacznie od pierwszej. FC Barcelona nadal dominowała, Manchester właściwie czekał na jak najmniejszy wymiar kary. W 61. minucie jednak gospodarze przeprowadzili szybką akcję, którą pięknym strzałem z 20. metra w okno bramki zakończył Coutinho. Brazylijczyk właściwie zabił wszelkie emocje w tym meczu. Barcelona kontrolowała sytuację na boisku, a Manchester United po prostu złożył broń, wiedział, że przygoda w Lidze Mistrzów właśnie dobiegła końca. Czas tego spotkania również dobiegł końca, wynik pozostał już bez zmian. FC Barcelona przechodzi przez 1/4 finału z wynikiem 4:0. Oczywiście Katalończycy byli w tym starciu faworytem, jednak chyba nikt się nie spodziewał, że Czerwone Diabły będą aż tak bezradne w starciu z drużyną z półwyspu Iberyjskiego. Ekipę ze stolicy Katalonii czeka w półfinale najprawdopodobniej jeszcze jeden bój z zespołem z Anglii, bowiem drabinka jest tak ułożona, że podopieczni Ernesto Valverde zmierzą się ze zwycięzcą pary FC Liverpool/FC Porto. The Reds wygrali jednak pierwszy mecz 2:0 i wygląda na to, że jutro awansują dalej.

FC Barcelona - Manchester United 3:0 (2:0)

16', 20' Leo Messi, 61' Coutinho

Barcelona: Ter Stegen - Alba, Lenglet, Pique, Roberto (71' Semedo) - Arthur (75' Vidal), Busquets, Rakitić - Coutinho (81' Dembele), Suarez, Messi

Manchester: de Gea - Jones, Lindelof, Smalling, Young - McTominay, Fred, Pogba - Lingard (80' Sanchez), Rashford (73' Lukaku), Martial (65' Dalot)

Kartki: 77' Suarez

Sędziował: Felix Brych (Niemcy)

Wynik dwumeczu: 4:0