Roland Garros: Nole zrobił swoje. Jest już w drugiej rundzie

• Data publikacji: 28.05.2018, 15:06

Novak Djoković z pierwszym zwycięstwem w Roland Garros. Serb pokonał na paryskiej mączce Brazylijczyka Rogerio Dutra Da Silvę, 3:0.

Rogerio Dutra Da Silva już w pierwszej rundzie napotkał na silnego przeciwnika. Choć Djoković w rankingu ATP zajmuje dopiero 22. pozycję, to nadal jest tym samym niebezpiecznym Nole. Na pewno dla Brazylijczyka, który do głównej drabinki Rolanda Garrosa dostał się dzięki kwalifikacjom.

Serb już w pierwszym gemie przegrał własne podanie. Było to co najmniej niespodzianką, że dał się tak szybko przełamać, jednak nie stawiało go to jeszcze w złej sytuacji. To był dopiero początek spotkania, a Djoković musiał dobrze wejść w mecz. Odrobił stratę na 2:2, a później jeszcze raz przełamał Da Silvę, wygrywając 6:3.
Drugi set rozpoczął się podobnie. Najpierw to utytułowany serbski tenisista stracił swój serwis, ale zdobył rebreaka już w kolejnym gemie. W piątym ponownie wygrał break pointa. Reprezentant Brazylii nie był w stanie nadrobić straty, przez co na koncie Djokovica były już dwa sety.

Nole był już o krok od pierwszego zwycięstwa we French Open. Pozostało mu tylko postawić kropkę nad „i”. Swoje zadanie wykonał, jednak nie przyszło mu to łatwo. Brazylijczyk odrobił stratę na 4:4. Novak jednak, mimo że musiał pokonać przez to kilka schodów w górę więcej, szybko zdobył kolejne przełamanie. Pozostało mu wygrać własny serwis. Djoković awansował do drugiej rundy. W niej serbski wojownik spotka się z Davidem Ferrerem lub Munarem.

Novak Djoković (Serbia) - Rogerio Dutra Da Silva (Brazylia) 3:0 (6:3 6:4 6:4)