Tenis - ATP Monte Carlo: Kubot i Melo meldują się w ćwierćfinale

• Data publikacji: 18.04.2019, 19:13

Rozstawieni z "2" Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w dwóch setach Austriaków Dominica Thiema i Jurgena Melzera. Dzięki tej wygranej Polak i Brazylijczyk awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Monte Carlo.

Turniej w Monaco jest pierwszym turniejem na nawierzchni ceglanej w tym roku dla naszej pary. Łukasz Kubot i Marcelo Melo dobrze się spisują na mączce, czego skutkiem jest drugie zwycięstwo z rzędu bez straty seta.

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczął się dla rozstawionych z nr 2 tenisistów, którzy już w czwartym gemie przełamali Austriaków i wyszli na prowadzenie 4:1. Jedno przełamanie wystarczyło do tego aby wygrać pierwszą partię wynikiem 6:3. Kubot i Melo bardzo dobrze serwowali nie dając rywalom ani jednej szansy na przełamanie.

W drugim secie gra wyglądała podobnie jak w pierwszym. To faworyci tego spotkania znów jako pierwsi odebrali serwis rywalom. Przy prowadzenie 3:2 Polak i Brazylijczyk po raz pierwszy stracili swoje podanie. Jurgen Melzer i Dominic Thiem jednak długo nie cieszyli się z odrobienia strat, ponieważ w następnym gemie po raz kolejny dali się przełamać rywalom. Tym razem Kubot i Melo wykorzystali swoje doświadczenie i nie oddali już tego minimalnego prowadzenia, aż do samego końca.

W ćwierćfinale Łukasz i Marcelo zmierzą się z rozstawioną z nr 7 parą Mektić/Skugor.