Liga Europy: Eintracht odrobił straty i awansował do półfinału!

• Data publikacji: 18.04.2019, 22:57

Po wygranej Benfiki z Eintrachtem - 4:2, na Estadio da Luz w Lizbonie, przyszedł czas na rewanż we Frankfurcie nad Menem. Gospodarze zwyciężyli - 2:0 i zameldowali się w półfinale Ligi Europy.

Mimo porażki w pierwszym meczu, podopieczni Adi Huttera wcale nie byli na straconej pozycji. Dwa gole zdobyte w Lizbonie cały czas dawały realne szanse na awans do półfinału. Już od samego początku gospodarze ruszyli do ataku i odrabiania strat. Zagrożenie pod bramką Odisseasa Vlachodimosa pojawiło się po siedmiu minutach gry. Filip Kostić otrzymał podanie w pole karne i natychmiast uderzył w kierunku bramki, lecz grecki bramkarz Benfiki skutecznie zatrzymał ten strzał. W kolejnych minutach przewaga miejscowych coraz bardziej się uwidaczniała. Szczególnie aktywny był tercet Kostić - Jović - Rebić, który co rusz siał niepokój wśród portugalskich defensorów. Efekty tej dominacji przyszły w 37. minucie, gdy kibiców zgromadzonych na Commerzbank Arenie ucieszył Kostić. Mijat Gacinović trafił w słupek, ale Kostić był w odpowiednim miejscu i czasie i dobił piłkę tuż przy prawym słupku.

Na początku drugiej połowy ożywili się nieco goście, a Haris Seferović był bliski strzelenia bramki, ale jego strzał ładnie obronił Kevin Trapp. Z biegiem minut Eintracht odzyskiwał jednak inicjatywę. To zaprocentowało podwyższeniem wyniku w 67. minucie. Ante Rebić dograł piłkę do Sebastiana Rode, a ten strzałem zza pola karnego pokonał Vlachodimosa. Kilka minut później Grek skutecznie zatrzymał uderzenia Danny'ego da Costy i ponownie Rode, bo mogło być już po meczu. W końcówce spotkania dwie kapitalne okazje dla lizbończyków zmarnowali Joao Felix oraz rezerwowy Eduardo Salvio. Pierwszy, w sytuacji sam na sam, kopnął piłkę wysoko w trybuny, a drugi przegrał pojedynek z Trappem. Ostatecznie piłkarze Eintrachtu wygrali - 2:0 i awansowali do wymarzonego półfinału.

Eintracht Frankfurt 2:0 Benfica Lizbona (1:0)

Bramki: Kostić (37'), Rode (67')

Eintracht: Trapp - Hasebe, Abraham, Falette (90+2' Willems) - da Costa, Fernandes, Rode (86' Torro), Kostić, Gacinović - Jović (76' Pacienca), Rebić

Benfica: Vlachodimos - Grimaldo, Dias, Jardel, Almeida (79' Jonas) - Silva (72' Salvio), Fejsa, Samaris (70' Pizzi), Fernandes - Seferović, Joao Felix

Żółte kartki: Abraham, Falette, Rebić – Joao Felix

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)