PGNiG Superliga kobiet: zacięty mecz w Elblągu, MKS Perła coraz bliżej obrony tytułu

• Data publikacji: 19.04.2019, 17:26

Zakończyła się 26. kolejka PGNiG Superligi kobiet, w której czołowa trójka znów odskoczyła od reszty stawki. W grupie play-off, najciekawiej było w starciu EKS Startu Elbląg z MKS Perłą Lublin.

EKS Start Elbląg 20:22 MKS Perła Lublin

Wciąż aktualne mistrzynie Polski z Lublina wybrały się do Elbląga z zamiarem zwycięstwa, a co za tym idzie, powiększenia przewagi nad ekipą z Lubina. Początek meczu był bardzo wyrównany, a obie drużyny były nieco sparaliżowane presją wyniku. W efekcie tego, kibice musieli poczekać na premierowe trafienie aż do piątej minuty, kiedy to do elbląską bramkarkę pokonała Joanna Szarawaga. W kolejnych minutach gra już się rozkręciła, a lublinianki były stroną dominującą. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Roberta Lisa - 11:7. Świetnie dysponowana była w tej części gry Weronika Gawlik, co w dużej mierze przyczyniło się do prowadzenia MKS-u Perły. Drugie trzydzieści minut rozpoczęło się pechowo dla mistrzyń kraju, ponieważ kontuzji stawu skokowego nabawiła się Kinga Achruk. Od tego momentu gospodynie zaczęły się lepiej prezentować, co od razu znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Szczególnie skuteczna była Serbka Tatjana Trbović. Jednak, gdy elblążanki dochodziły na dystans jednej bramki, to sprawy w swoje ręce brała Aleksandra Rosiak i natychmiast zwiększała przewagę Lublina. Wynik meczu, na 22:20 dla MKS-u Perły, przy sygnalizacji gry pasywnej, fantastycznym rzutem ustaliła Marta Gęga. Zanim piłka wpadła do siatki, to odbiła się jeszcze od słupka.

Play-off

Metraco Zagłębie Lubin 28:18 KPR Gminy Kobierzyce

Energa AZS Koszalin 30:27 Pogoń Baltica Szczecin

W grupie walczącej o utrzymanie planowe, bezdyskusyjne zwycięstwa odniosły szczypiornistki Korony Handball Kielce oraz MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Kielczanki, różnicą sześciu bramek, pokonały ekipę KPR-u Ruchu Chorzów, zaś piotrkowianki triumfowały jeszcze bardziej okazale, bo - 39:30 nad UKS PCM Kościerzyna.