Fortuna 1. Liga: ŁKS lepszy w meczu na szczycie

• Data publikacji: 19.04.2019, 20:24

W Łodzi, w meczu na szczycie 29. kolejki Fortuna 1. Ligi, drugi w tabeli ŁKS podejmował trzecią Sandecję Nowy Sącz. Gospodarze zwyciężyli - 2:0 i są coraz bliżej awansu do Lotto Ekstraklasy.

Faworytem tego starcia wydawał się być ŁKS, który chciał jeszcze bardziej odskoczyć bezpośredniemu rywalowi w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Faktycznie, to gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataków na bramkę Marka Kozioła. Łodzianie wykonywali sporo dośrodkowań, zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale bez przełożenia na wynik. Groźnie pod bramką Sandecji zrobiło się w 25. minucie, gdy Łukasz Piątek ograł jednego z defensorów i strzelił w kierunku bramki. Dobrze ustawiony Kozioł nie miał jednak większych problemów z zatrzymaniem tego uderzenia. 180 sekund później powinno być - 1:0 dla gości, lecz piłka po atomowym uderzeniu Damiana Chmiela zatrzymała się tylko na poprzeczce. W samej końcówce pierwszej połowy "Ełkaesiacy" wyszli na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Łukasz Sekulski i po chwili sam wymierzył sprawiedliwość, strzelając na dwa tempa wprost do siatki. Jeszcze w doliczonym czasie gry, gola wyrównującego mógł zdobyć Michal Piter-Bucko, ale Słowak przeniósł futbolówkę tuż nad poprzeczką.

Początkowe minuty drugiej połowy nie były zbyt ciekawe, ale łodzianie nadal szukali kolejnej bramki. Mogli ją znaleźć w 58. minucie, gdy Dani Ramirez ograł kilku graczy Sandecji, zgrał piłkę do Patryka Bryły, a jego strzał w ostatniej chwili podbił głową Marcin Flis. Udało się raptem trzy minuty po strzale Bryły. Ramirez dostał prezent od bramkarza Sandecji, który wybił futbolówkę wprost pod jego nogi, a Hiszpan spokojnie umieścił ją w bramce, zamykając praktycznie ten mecz. Wynik do końca nie uległ już zmianie, a to oznacza, że łodzianie są coraz bliżej powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

ŁKS Łódź 2:0 Sandecja Nowy Sącz (1:0)

Bramki: Sekulski (42' k.), Ramirez (61')

ŁKS: Kołba - Bielak, Bryła (65' Łuczak), Grzesik, Juraszek, Kalinkowski, Klimczak, Piątek, Ramirez (88' Pyrdoł), Sekulski (81' Kujawa), Sobociński

Sandecja: Kozioł - Baran, Chmiel, Flis, Kanach, Klichowicz (74' Flaszka), Kun, Małkowski (80' Dudzic), Ogorzały (63' Gabrych), Piter-Bucko, Szufryn

Żółte kartki: Klimczak, Bryła, Bielak, Juraszek, Łuczak, Kalinkowski - Ogorzały, Flis

Sędzia: Sebastian Jarzębak