Serie A: Juventus mistrzem Włoch po raz 35-ty!

• Data publikacji: 20.04.2019, 19:52

Juventus Turyn zapewnił sobie dziś 35. tytuł mistrza Włoch, pokonując u siebie Fiorentinę - 2:1, po golach Alexa Sandro i samobójczym Germana Pezzelli.

"Stara Dama" przystępowała do tego meczu w dość niemrawych humorach, po porażkach z Ajaxem Amsterdam w Lidze Mistrzów oraz SPAL Ferrara w Serie A. Dlatego też, dziś chcieli wygrać i razem z kibicami świętować już zdobycie 35. Scudetto. Początek okazał się jednak fatalny dla gospodarzy, gdy w 6. minucie bramkę dla Fiorentiny zdobył Nikola Milenković. Goście postanowili pójść za ciosem i pięć minut później mogło być już - 0:2, ale Kevin Mirallas główkował tuż nad poprzeczką. Tak też się stało w 26. minucie, gdy do bramki Wojciecha Szczęsnego trafił Giovanni Simeone. Jednak z odsieczą Juventusovi ruszył sędzia Fabrizio Pasqua, odgwizdując w tej sytuacji spalonego. "Fioletowi" co rusz mieli okazje do podwyższenia wyniku, tak jak w 35. minucie, lecz Federico Chiesa trafił tylko w słupek. Te wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się na podopiecznych Vincenzo Montelli 120 sekund potem. Alex Sandro doprowadził do wyrównania, wykorzystując dośrodkowanie z narożnika boiska. Tuż przed przerwą moc pokazał Chiesa, który huknął z dystansu, lecz tym razem trafił nie w słupek, a w poprzeczkę.

Chwilę po zmianie stron, szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. German Pezzella próbował przeciąć płaskie dogranie Cristiano Ronaldo, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka wylądowała w bramce jego drużyny. Z biegiem minut gra się trochę uspokoiła, a Juventus grał bardzo rozważnie, pilnując tego korzystnego wyniku. W 65. minucie bliski podwyższenia rezultatu był Miralem Pajnić, ale jego strzał, który zmierzał pod poprzeczkę wybronił Alban Lafont. Do końca wynik nie uległ już zmianie i można było rozpocząć wielkie świętowanie.

Juventus Turyn 2:1 Fiorentina (1:1)

Bramki: Alex Sandro (37'), Pezzella (53' sam.) - Milenković (6')

Juventus: Szczęsny - Joao Cancelo, Rugani, Bonucci, Alex Sandro - Can, Pjanić (65' Bentancur), Matuidi - Cuadrado (87' De Sciglio), Ronaldo, Bernardeschi (74' Kean)

Fiorentina: Lafont - Ceccherini, Pezzella, Milenković - Hancko, Benassi (73' Gerson), Veretout, Dabo, Chiesa (65' Muriel) - Mirallas (80' Fernandes), Simeone

Żółte kartki: Gerson

Sędzia: Fabrizio Pasqua