La Liga: zwycięstwo Barcelony po trudnym meczu z Realem Sociedad

• Data publikacji: 20.04.2019, 22:42

W ostatnim, sobotnim meczu 33. kolejki La Liga, na Camp Nou, FC Barcelona mierzyła się z Realem Sociedad San Sebastian. Piłkarze "Dumy Katalonii" wygrali - 2:1, choć łatwo im to nie przyszło.

Gospodarze przystępując do tego meczu wiedzieli już o wygranej Atletico, więc także chcieli zwyciężyć, by zachować bezpieczną przewagę w tabeli. Przez większą część pierwszej połowy niewiele ciekawego działo się na murawie, choć to "Blaugrana" była stroną przeważającą. W 36. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Marca-Andre ter Stegena, kiedy to jego koledzy wybili piłkę wprost pod nogi Williana Jose. Jednak napastnik baskijskiego klubu posłał ją tuż nad poprzeczką. W 42. minucie odpowiedział Luis Suarez, który oddał szybki strzał w kierunku lewego rogu bramki Realu Sociedad. Kapitalnie spisał się jednak Geronimo Rulli i wybronił ten sprytny strzał Urugwajczyka. Wydawało się, że pierwsza część zakończy się bezbramkowym remisem, ale w 45. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Ousmane Dembele dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a głową do bramki skierował ją Clement Lenglet.

Dziesięć minut po przerwie, szkoleniowiec gości Imanol Alguacil, zmuszony był przeprowadzić zmianę i w miejsce kontuzjowanego Igora Zubeldii posłał do boju Lucę Sangalli. Dwie minuty po tej zmianie Barca mogła strzelić gola numer dwa. Arturo Vidal obsłużył pięknym podaniem Dembele, ale Francuz chybił, uderzając tuż obok prawego słupka. W 62. minucie zrobiło się zaś - 1:1. Mikel Merino dograł do Juanmiego, a ten na wślizgu wepchnął futbolówkę do bramki. Podrażnieni Katalończycy odpowiedzieli błyskawicznie i po 120 sekundach było - 2:1. Jordi Alba wykazał się sporym opanowaniem i w odpowiedniej chwili strzelił tuż zza pola karnego, po tym jak otrzymał piłkę od Leo Messiego. Mimo naprawdę wyrównanej gry, podopiecznym Ernesto Valverde udało się ostatecznie wygrać i zachować dotychczasową przewagę nad Atletico.

FC Barcelona 2:1 Real Sociedad (1:0)

Bramki: Lenglet (45'), Alba (64') - Juanmi (62')

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Vidal (90' Roberto), Rakitić, Arthur (56' Busquets) - Messi, Suarez, Dembele (72' Coutinho)

Sociedad: Rulli - Munoz, Llorente (87' Barrenetxea Muguruza), Elustondo, Zaldua - Merino, Zubeldia (54' Sangalli), Juanmi (87' Ramirez), Pardo, Oyarzabal - Willian Jose

Żółte kartki: Merino

Sędzia: Pablo Gonzalez Fuertes

.....

SD Eibar 0:1 Atletico Madryt

85' Thomas Lemar

W innym, rozegranym kilka godzin wcześniej spotkaniu, SD Eibar grał z nadal walczącym o tytuł Atletico Madryt. Goście ze stolicy Hiszpanii wymęczyli skromne zwycięstwo, zdobywając zwycięskiego gola pięć minut przed końcem meczu. Koke zagrał prostopadłe podanie do wbiegającego w pole karne Thomasa Lemara, a ten mocnym strzałem przy bliższym słupku umieścił piłkę w siatce.