Futsal: Gatta bez szans na obronę srebrnego medalu

• Data publikacji: 21.04.2019, 10:30

W Wielką Sobotą rozegrana została 23. kolejka zmagań w ramach Futsal Ekstraklasy, a więc pierwsza po podziale na grupy. Sytuacja coraz bardziej zaczyna się klarować. Gatta po przegranej z FC Toruń straciła choćby matematyczne szanse na obronę wicemistrzostwa Polski.

Po podziale na grupy tak naprawdę wiele spotkań zasługuje na miano "hitu". Mecz w Toruniu miał jednak naprawdę wysoką rangę - spotkanie brązowych i srebrnych medalistów zeszłego sezonu mogło zmniejszyć szanse tych drugich na zakończenie bieżącej kampanii na podium. Obie ekipy od samego początku grały bardzo ostrożnie, co mocno ograniczało akcje podbramkowe. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 13. minuty, gdy do siatki trafił Mateusz Waszak, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Gdy wydawało się, że FC utrzyma je do przerwy, na osiem sekund przed zejściem do szatni wyrównującą bramkę strzelił Mariusz Milewski.

Miejscowi na prowadzenie z powrotem wyszli w 31. minucie. Potężnym uderzeniem popisał się Remigiusz Spychalski i Dariusz Słowiński po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Zduńskowolanie do samego końca walczyli o drugiego gola, ale już bez skutku. Wynik ten sprawia, że Gatta straciła jakiekolwiek szanse na wicemistrzostwo Polski, a perspektywa wywalczenia choćby brązu spadła niemal do minimum.

Nie uległa poprawie sytuacja ostatniego w tabeli AZS UG Gdańsk. Akademicy z Trójmiasta do przerwy remisowali z Red Dragons Pniewy, ale ostatecznie ulegli 1:3. Bez zdobyczy punktowej po tej kolejce jest także zajmujące obecnie barażowe miejsce Pogoń '04 Szczecin. Portowcy wyraźnie ulegli na wyjeździe Red Devils Chojnice.