Podsumowanie II ligi: Radomiak lepszy w hicie, cenne zwycięstwo bełchatowian

• Data publikacji: 21.04.2019, 17:30

W rozgrywkach drugiej ligi, w 29. kolejce, Radomiak Radom pokonał w hicie ekipę Elany Toruń, a cenne zwycięstwa odniosły GKS Bełchatów i Olimpia Grudziądz. Poza tym, nadal trwa fatalna seria Widzewa Łódź, który zanotował ósmy remis z rzędu.

Radomiak Radom 2:0 Elana Toruń

53' Rafał Makowski, 79' Patryk Mikita

Spotkanie w Radomiu zapowiadało się najciekawiej spośród wszystkich w tej kolejce. Lider tabeli grał z drugą najlepszą ekipą na wyjazdach. Początkowe minuty były mocne w wykonaniu gospodarzy, ale obrona gości nie dała się zaskoczyć. Z biegiem minut "Żółto-niebiescy" stwarzali więcej okazji pod bramką Radomiaka, lecz bez efektu w postaci gola. Po przerwie dominacja podopiecznych Dariusza Banasika nie podlegała już żadnej dyskusji. Najpierw, w 53. minucie, pięknym wykończeniem akcji popisał się Rafał Makowski, zaś jedenaście minut przed końcem, wynik meczu ustalił rezerwowy Patryk Mikita. Elana mogła przegrać ten mecz dużo wyżej, gdyby nie doskonała postawa Michała Nowaka. Tym zwycięstwem "Zieloni" przybliżyli się do awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy, a torunianie mimo porażki również pozostają w grze.

GKS Bełchatów 3:1 Gryf Wejherowo

13' Emile Thiakane, 28' (k.) Damian Michalski, 59' Patryk Mularczyk - 58' (k.) Krzysztof Wicki

Bełchatowianie chcieli wykorzystać potknięcia Widzewa oraz Elany i ponownie zbliżyć się do czołówki. Realizację tego celu rozpoczęli w 13. minucie, po bramce Emile'a Thiakane. Kilkanaście minut później otrzymali oni rzut karny, którego na gola pewnym strzałem zamienił Damian Michalski. Po zmianie stron obudzili się nieco goście i zdobyli bramkę kontaktową. Jej autorem, z jedenastu metrów, był Krzysztof Wicki. Dosłownie chwilę potem odpowiedział Patryk Mularczyk i GKS ponownie był na dwubramkowym prowadzeniu. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyby w 65. minucie, rzut karny wykorzystał Bartłomiej Bartosiak. Pomocnik "Brunatnych" trafił jednak w słupek.

Komplet wyników 29. kolejki II ligi:

Rozwój Katowice 0:1 Górnik Łęczna

60' Paweł Wojciechowski

Skra Częstochowa 0:2 Resovia Rzeszów

2' Bartłomiej Buczek, 78' Sebastian Hajduk

Siarka Tarnobrzeg 1:1 Widzew Łódź

16' Kamil Radulj - 87' Rafał Wolsztyński

Pogoń Siedlce 4:1 Błękitni Stargard

19' Tomasz Margol, 22' Maciej Wichtowski, 69' (sam.) Jakub Ostrowski, 90+2' Kamil Walków - 88' Grzegorz Rogala

Olimpia Elbląg 1:0 Znicz Pruszków

33' Cezary Demianiuk

Ruch Chorzów 3:0 ROW Rybnik

48' Tomasz Podgórski, 51' Mateusz Bartolewski, 74' Mateusz Lechowicz

Olimpia Grudziądz 2:0 Stal Stalowa Wola

11' Tiago Alves, 50' German Ruiz