La Liga: Karim Benzema poprowadził Real Madryt do zwycięstwa

• Data publikacji: 21.04.2019, 18:30

Królewscy w spotkaniu 33. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, pokonali na Estadio Santiago Bernabeu Athletic Bilbao 3:0. Bohaterem gospodarzy został Benzema, który skompletował klasycznego hat-tricka. Trzy punkty zdobyte w dzisiejszym meczu pozwoliły Los Blancos utrzymać dystans czterech punktów straty do drugiego Atletico. Z kolei drużyna z Kraju Basków okupuje siódmą lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa niedzielnej konfrontacji nie była porywającym widowiskiem. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał w meczu oddano dopiero w 42. minucie. Główkował Raul Garcia, ale czujny na linii był Navas i pewnie złapał futbolówkę. Brakowało klarownych sytuacji bramkowych, piłkarze rzadko decydowali się na próby z dystansu. Optyczną przewagą posiadał Real, ale niewiele z tego wynikało. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania ożywiły się trybuny Santiago Bernabeu. Arbiter uznał, że Lucas Vazquez był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym przez zawodnika gości i wskazał na jedenasty metr. Po chwili jednak zmienił zdanie, przyznając Królewskim tylko rzut rożny.

Znacznie ciekawiej było po zmianie stron. W 47. minucie Królewscy objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska autorstwa Asensio trafiło wprost na głowę Benzemy, a Francuz precyzyjnym uderzeniem zmusił golkipera z Bilbao do kapitulacji. Kilku minut później mogło być już 2:0, lecz uderzenie Benzemy w kierunku dalszego słupka pozostawiło sporo do życzenia. Po obiecującym początku Realu, ponownie nastała stagnacja. Gospodarze spuścili z tonu, oddając inicjatywę piłkarzom Athletiku. Przyjezdni nie potrafili jednak tego wykorzystać. Warto odnotować jedynie strzał Raula Garcii zza szesnastki, z którym pewnie poradził sobie Navas. Tymczasem, w 76. minucie Los Blancos zadali drugi cios. Benzema wykorzystał centrę z rzutu rożnego oraz błąd Herrerina, który źle obliczył toru lotu piłki, i strzałem głową po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Garitano byli blisko zdobycia gola kontaktowego, ale uderzenie głową Williamsa z kilku metrów kapitalnie wybronił golkiper z Madrytu. Kolejnych bramek szukali również wicemistrzowie Hiszpanii. Brahim Diaz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, zaś Bale efektowną podcinką posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. Ostatnim akcentem niedzielnego pojedynku było trzecie trafienie Karima Benzemy. Francuz wykorzystał nieporozumienie na przedpolu między bramkarzem oraz jednym z obrońców Athletiku i strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu.

Real Madryt - Athletic Bilbao 3:0 (0:0)

Bramki: Benzema 47', 76', 90'

Real: Navas - Marcelo, Varane, Vallejo, Carvajal - Kroos (70' Isco), Casemiro, Modrić - Asensio (84' Brahim Diaz), Lucas Vazquez (70' Bale), Benzema

Athletic: Herrerin - Lekue, Alvarez, Martinez, Berchiche - Benat, San Jose - Muniain, Raul Garcia (76' Aduriz), Cordoba (76' Lopez), Williams

Żółte kartki: Kroos 69', Navas 82' - Cordoba 3', Berchiche 15', Raul Garcia 45', Martinez 53'

Sędzia: Mario Melero Lopez

*****

W spotkaniu dwóch drużyn walczących o czwarte miejsce - uprawniające do gry w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, Getafe nie dało żadnych szans Sevilli, pewnie zwyciężając na Estadio Coliseum Alfonso Perez 3:0. Dwie bramki padły z rzutów karnych. Jedenastki skutecznie egzekwowali Mata oraz Molina, który po przerwie strzelił także gola ustalającego wynik spotkania. Getafe przeskoczyło Andaluzyjczyków w tabeli. Obecnie ekipa Bordalaza zajmuje czwarte miejsce (54 punkty). Z kolei Sevilla plasuje się na piątej pozycji (52 "oczka").

Getafe CF - Sevilla FC 3:0 (2:0)

(Mata 35' - rzut karny, Molina 45+4' - rzut karny, 53')