Bundesliga: Borussia rozbiła Freiburg i jest tuż za Bayernem

• Data publikacji: 21.04.2019, 18:08

Borussia Dortmund cały czas goni Bayern Monachium w walce o mistrzostwo Niemiec. Dziś, w 30. kolejce Bundesligi, podopieczni Luciena Favre'a pokonali na wyjeździe SC Freiburg aż - 4:0.

Faworytem tego meczu była Borussia, ale Freiburg pokazał, że potrafi grać z wielkimi, zatrzymując kilka tygodni temu Bayern. Los napisał jednak zupełnie inny scenariusz dla tego meczu. Już w 12. minucie BVB objęła prowadzenie, gdy Marco Reus zostawił piłkę Jadonowi Sancho, a ten posłał ją wprost do siatki obok bezradnego Alexandra Schwolowa. Siedem minut później Reus mógł podwyższyć na - 2:0, ale jego strzał dobrze obronił golkiper gospodarzy. W 24. minucie swoją dobrą okazję miał Freiburg, lecz uderzenie Vincenzo Grifo zostało w ostatnim momencie zablokowane przez jednego z defensorów. Więcej ciekawych akcji w pierwszych 45 minutach już nie było.

Po zmianie stron, w 54. minucie, zrobiło się - 0:2. Raphael Guerreiro obsłużył znakomitym podaniem Reusa, a ten w sytuacji sam na sam ze Schwolowem, posłał futbolówkę obok niego, prosto do lewego dolnego rogu. W 71. minucie kolejną szansę mieli podopieczni Christiana Streicha, ale Gian-Luca Waldschmidt minimalnie chybił, strzelając kilka centymetrów obok lewego słupka. Końcówka meczu należała już jednak do gości z Dortmundu. Najpierw, w 79. minucie, trafił Mario Goetze, wbijając piłkę do pustej bramki. Natomiast trzy minuty przed końcem meczu, wynik ustalił rezerwowy Paco Alcacer, wykorzystując rzut karny. Dzięki tej wygranej Borussia cały czas jest o jeden punkt za Bayernem, a do końca pozostają tylko cztery kolejki.

SC Freiburg 0:4 Borussia Dortmund (0:1)

Bramki: Sancho (12'), Reus (54'), Goetze (79'), Alcacer (87' k.)

Freiburg: Schwolow - Stenzel, Schlotterbeck, Heintz, Gunter - Haberer (87' Terrazzino), Hofler, Frantz (70' Gondorf), Grifo - Niederlechner (66' Daferner), Waldschmidt

Borussia: Burki - Diallo, Akanji, Weigl, Wolf (56' Toprak) - Delaney, Witsel, Guerreiro (71' Pulisić), Reus, Sancho - Goetze (80' Alcacer)

Żółte kartki: Haberer, Stenzel

Sędzia: Robert Hartmann