Ligue 1: PSG mistrzem Francji, hat-trick Mbappe

• Data publikacji: 21.04.2019, 22:56

Jeszcze przed meczem z AS Monaco, piłkarze PSG mogli świętować zdobycie kolejnego tytułu mistrzowskiego, ponieważ OSC Lille tylko zremisowało z Toulouse FC. Przypieczętowali go, wygrywając z AS Monaco - 3:1.

Piłkarze Tomasa Tuchela już przed pierwszym gwizdkiem wiedzieli, że są świeżo upieczonymi mistrzami Francji. Jednak na boisko wyszli bez kompleksów i chcieli pokonać przed własnymi kibicami ekipę AS Monaco. Jako pierwsi zaatakowali goście z księstwa, którzy w 7. minucie, za sprawą Rony Lopesa mogli objąć prowadzenie. Strzał Portugalczyka, w kapitalnym stylu, zbił na rzut rożny Alphonse Areola. Sześć minut później Leonardo Jardim zmuszony był dokonać zmiany w bramce i za kontuzjowanego Danijela Subasicia wpuścił do gry Diego Benaglio. 120 sekund po tej zmianie PSG objęło prowadzenie. Moussa Diaby zostawił piłkę Kylianowi Mbappe, a ten huknął wprost w lewe okienko bramki, gdzie stał nierozgrzany jeszcze Benaglio. Młody Francuz podwyższył wynik jeszcze przed końcem pierwszej połowy, wykorzystując ładne, prostopadłe podanie Daniego Alvesa.

Kilka minut po zmianie stron swojego trzeciego gola zdobył Mbappe. Dani Alves oddał piłkę napastnikowi gospodarzy, a ten wpakował ją do pustej bramki. Chwilę wcześniej miał on jeszcze jedną szansę, ale trafił tylko w słupek. Na dziesięć minut przed końcem honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Aleksandr Golovin, wykorzystując mały bilard tuż przed szesnastką. Ostatecznie paryżanie wygrali - 3:1 i mogli się cieszyć z ósmego tytułu w historii.

PSG 3:1 AS Monaco (2:0)

Bramki: Mbappe (15'), (38'), (56') - Golovin (80')

PSG: Areola - Kehrer, Marquinhos, Kimpembe - Dagba, Paredes (73' Cavani), Verratti (76' Draxler), Kurzawa (46' Neymar), Alves, Diaby - Mbappe

Monaco: Subasić (13' Benaglio) - Ballo Toure, Glik, Badiashile, Henrichs - Silva, Jemerson (67' Aholou), Rony Lopes, Golovin, Martins - Falcao (46' Carlos)

Żółte kartki: Glik

Sędzia: Clement Turpin

.....

Komplet wyników 33. kolejki Ligue 1:

SCO Dijon 3:2 Stade Rennes

20' Aguerd, 55' Jeannot, 83' Said - 52' Hunou, 61' Niang

Ol. Lyon 2:1 SCO Angers

14' Depay, 39' Terrier - 89' (sam.) Tousart

EA Guingamp 1:3 Ol. Marsylia

56' N'Gbakoto - 4' Luiz Gustavo, 40' Ocampos, 90+1' Germain

RC Strasbourg 1:3 HSC Montpellier

34' Martinez - 22', 86' Delort, 28' Mollet

Ol. Nimes 2:1 Girondins de Bordeaux

16' (k.) Savanier, 63' Ripart - 13' Maja

OGC Nice 0:1 SM Caen

74' Djiku

FC Nantes 3:2 SC Amiens

49', 55' Coulibaly, 59' Rongier - 62' Otero, 77' Timite

FC Toulouse 0:0 OSC Lille

Stade de Reims 0:2 AS St. Etienne

25' Cabella, 51' (sam.) Engels

.....

Zaległy mecz 28. kolejki

FC Nantes 3:2 PSG

22' Diego Carlos, 44' Majeed, 52' (sam.) Alves - 19' Alves, 89' Guclu