DKB Handball Bundesliga: Flensburg coraz bliżej tytułu

• Data publikacji: 22.04.2019, 18:00

SG Flensburg-Handewitt w hicie Bundesligi piłkarzy ręcznych wygrał 26:23 z Rhein-Neckar Loewen. Wikingowie umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Mecz Rhein Neckar Loewene z SG Flensburg-Handewitt był zaległym meczem 22. kolejki. Wcześniej obydwa zespoły rozegrały spotkania aktualnej 27. serii gier. Flensburg wygrał 28:20 z Vfl Gummersbach, a Rhein-Neckar Loewen pokonało 30:28 TSV Hannover Burgdorf. W Wielkanoc dwie niemieckie potęgi spotkały się ze sobą w szlagierowym spotkaniu. W meczu w SAP Arena w Mannheim początek należał do gospodarzy. "Lwy" objęły prowadzenie 3:1. "Wikingowie" szybko wyrównali. Potem Rhein-Neckar Loewen rzuciło na 4:3, a na bramkę na 4:4 trzeba było czekać 6 minut. W 25. minucie Flensburg odskoczył na 10:7, a na przerwę schodził na prowadzeniu 12:8. Goście powiększyli przewagę do 5 trafień, ale na 13 minut przed końcem "Lwy" wyrównały na 20:20. Końcówka należała do Flensburga, który wygrał 26:23. "Wikingowie" prowadzą w tabeli z przewagą 4 punktów nad THW Kiel. Rhein-Neckar Loewen jest na 4. pozycji i o 3. miejsce powalczy z SC Magdeburgiem.

Magdeburg niespodziewanie przegrał z Erlangen. Zwycięską bramkę dla Erlangen na 26:25 rzucił Petter Overby. Przez ostatnie 3 minuty nie padło żadne trafienie. Piotr Chrapkowski nie zdobył żadnego trafienia. W bardzo ciekawym meczu THW Kiel wygrało na wyjeździe 30:29 z Fuchse Berlin. Kilończycy mieli nawet 4 bramki przewagi, ale gospodarze doprowadzili do emocjonującej końcówki.

SC DhfK Leipzig wygrał na wyjeździe 32:29 z TVB Stuttgart. Andrzej Rojewski zdobył 2 bramki, a Maciej Gębala nie zaliczył żadnego trafienia.