Lotto Ekstraklasa: Korona lepsza od Śląska, dublet Soriano

• Data publikacji: 22.04.2019, 20:01

W świąteczny poniedziałkowy wieczór zakończyła się 31. kolejka Lotto Ekstraklasy. W Kielcach, Korona grała ze Śląskiem Wrocław, którego pokonała - 2:0.

Pierwsze kilka minut tego meczu było dużo lepsze w wykonaniu gości, ale po upływie 10-tej, do głosu zaczęli dochodzić "Koroniarze". W 14. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Wielkie nieporozumienie pomiędzy Kamilem Dankowskim i Igorsem Tarasovsem wykorzystał Elia Soriano, pakując piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. W kolejnych fragmentach było dużo ostrej walki, co dobitnie odczuł Jakub Żubrowski. Pomocnik Korony, po zderzeniu głowami z Jakubem Łabojko, nie był w stanie kontynuować dalszej gry i został zmieniony przez Olivera Petraka. Końcówka pierwszej połowy przyniosła jeszcze trochę emocji. Najpierw bliski wyrównania był Arkadiusz Piech. Napastnik wrocławian minął Matthiasa Hamrola, ale za bardzo się wyrzucił do boku boiska i trafił tylko w boczną siatkę. Natomiast tuż przed przerwą Śląsk otrzymał karnego, lecz po analizie VAR, sędzia anulował swoją decyzję i pokazał, że faulu jednak nie było.

Tuż po zmianie stron goście znów dostali rzut karny, który... znów został anulowany. W 67. minucie podopiecznych Vitezslava Lavicki uratował Jakub Słowik. Najpierw wybronił uderzenie zza pola karnego, a chwilę potem dobitkę z obrębu szesnastki. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem mieliśmy kolejną już dziś "jedenastkę", ale tym razem dla Korony i przede wszystkim zatwierdzoną. Wojciech Golla sfaulował Felicio Brown Forbesa, a karę wymierzył Soriano, zamykając praktycznie to spotkanie. Ostatecznie Złocisto-krwiści wygrali ten mecz i zdobyli ważne trzy punkty w kwestii utrzymania się. Natomiast sytuacja Śląska zaczyna robić się mało ciekawa.

Korona Kielce 2:0 Śląsk Wrocław (1:0)

Bramki: Soriano (14'), (80' k.)

Korona: Hamrol - Kosakiewicz, Kovacević, Marquez, Gardawski - Jukić, Gnjatić, Żubrowski (31' Petrak), Arveladze (58' Pucko) - Soriano, Brown Forbes (90' Sewerzyński)

Śląsk: Słowik - Hołownia, Golla, Tarasovs, Dankowski - Mączyński, Łabojko, Gąska (81' Cholewiak), Chrapek, Ahmadzadeh (63' Pich) - Piech (81' Szczepan)

Żółte kartki: Kosakiewicz, Kovacević, Marquez - Chrapek, Łabojko, Tarasovs, Hołownia

Sędzia: Mariusz Złotek