Biało-czerwona Serie A: Szczęsny mistrzem Włoch, asysta Stępińskiego

• Data publikacji: 22.04.2019, 21:47

Stało się to, co było niemal pewne od przynajmniej kilku kolejek. Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, pokonał Fiorentinę 2:1 i został po raz 35-ty mistrzem Włoch. Dobry mecz w barwach Chievo Verona rozegrał Mariusz Stępiński, który zanotował asystę przy trafieniu Emanuela Vignato, a jego klub wygrał na wyjeździe z Lazio Rzym 2:1.

Wojciech Szczęsny (bramkarz, Juventus) - 90 minut w domowym meczu z Fiorentiną (2:1 dla Juventusu)

Łukasz Teodorczyk (napastnik, Udinese Calcio) - od 76. minuty w domowym meczu z Sassuolo (remis 1:1)

Mariusz Stępiński (napastnik, Chievo Verona) - do 83. minuty i żółta kartka w wyjazdowym meczu z Lazio Rzym (2:1 dla Chievo)

Paweł Jaroszyński (obrońca, Chievo Verona) - poza kadrą meczową na wyjazdowy mecz z Lazio Rzym (2:1 dla Chievo)

Bartłomiej Drągowski (bramkarz, Empoli) - 90 minut w domowym meczu ze SPAL (4:2 dla SPAL)

Thiago Cionek (obrońca, SPAL) - 90 minut i żółta kartka w wyjazdowym meczu z Empoli (4:2 dla SPAL)

Bartosz Salamon (obrońca, Frosinone) - poza kadrą meczową z powodu kontuzji uda na wyjazdowy mecz z Cagliari (1:0 dla Cagliari)

Łukasz Skorupski (bramkarz, Bologna) - 90 minut i czyste konto w domowym meczu z Sampdorią Genua (3:0 dla bologny)

Karol Linetty (pomocnik, Sampdoria Genua) - do 67. minuty w wyjazdowym meczu z Bologną (3:0 dla Bologny)

Bartosz Bereszyński (obrońca, Sampdoria Genua) - 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym meczu z Bologną (3:0 dla Bologny)

Krzysztof Piątek (napastnik, AC Milan) - 90 minut w wyjazdowym meczu z Parmą (remis 1:1)

Piotr Zieliński (pomocnik, Napoli) - do 81. minuty w domowym meczu z Atalantą Bergamo (2:1 dla Atalanty)

Arkadiusz Milik (napastnik, Napoli) - 90 minut w domowym meczu z Atalantą Bergamo (2:1 dla Atalanty)

Arkadiusz Reca (obrońca, Atalanta Bergamo) - 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym meczu z Napoli (2:1 dla Atalanty)