Premier League: cztery gole na Stamford Bridge i remis Chelsea z Burnley

• Data publikacji: 22.04.2019, 22:56

35. kolejkę angielskiej Premier League zamykał mecz na Stamford Bridge, gdzie miejscowa Chelsea mierzyła się Burnley. Spotkanie zakończyło się remisem - 2:2, ustalonym jeszcze przed przerwą.

Faworytem meczu byli londyńczycy, którzy w razie wygranej mieli okazję wskoczyć na podium ligowej tabeli. Rzeczywiście, to oni od pierwszych minut ruszyli do ataku, ale gola dość nieoczekiwanie zdobyli rywale. W 8. minucie obrońcy Chelsea, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wybili piłkę prosto pod nogi Jeffa Hendricka, a Irlandczyk cudownym strzałem w okienko dał prowadzenie Burnley. Radość podopiecznych Seana Dyche'a trwała tylko cztery minuty. Eden Hazard wpadł w pole karne, dograł futbolówkę do N'Golo Kante, a ten wyrównał mocnym uderzeniem w środek bramki. "The Blues" poszli za ciosem i po upływie 120 sekund było - 2:1. Tym razem Cesar Azpilicueta zostawił piłkę Gonzalo Higuainowi, zaś Argentyńczyk huknął pod samą poprzeczkę, nie dając żadnych szans Tomowi Heatonowi. Piłkarze z Turf Moor szybko się otrząsnęli i dziesięć minut później znów był remis. Piłka została dośrodkowana z rzutu wolnego, a w polu karnym dwukrotnie zgrana głową zanim trafiła do Ashleya Barnesa, który wszystko wykończył. Więcej emocji w pierwszej połowie już nie było i piłkarze schodzili do szatni przy wyniku - 2:2.

Po zmianie stron piłkarze Maurizio Sarriego dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak ich próby były niecelne lub na drodze stawał golkiper gości - Tom Heaton. Swoje okazje mieli m.in. Higuain czy też Azpilicueta, ale górą w obu tych przypadkach był właśnie Anglik. Do końca wynik nie uległ już zmianie i "The Blues" udało się tylko wyprzedzić Arsenal.

Chelsea Londyn : Burnley (2:2)

Bramki: Kante (12'), Higuain (14') - Hendrick (8'), Barnes (24')

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson - Kante (46' Kovacić), Jorginho, Loftus-Cheek - Hudson-Odoi (41' Pedro), Higuain (77' Giroud), Hazard

Burnley: Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes

Żółte kartki: Pedro, Kovacić - Heaton

Sędzia: Kevin Friend

.....

Komplet wyników 35. kolejki Premier League:

Manchester City 1:0 Tottenham

5' Foden

Wolverhampton 0:0 Brighton

West Ham 2:2 Leicester

37' Antonio, 82' Perez - 67' Vardy, 90+2' Barnes

Huddersfield 1:2 Watford

90+3' Ahearne-Grant - 5', 80' Deulofeu

Bournemouth 0:1 Fulham

53' (k.) Mitrović

Newcastle 3:1 Southampton

27', 31', 86' Perez - 59' Lemina

Everton 4:0 Manchester United

13' Richarlison, 28' Sigurdsson, 56' Digne, 64' Walcott

Cardiff 0:2 Liverpool

57' Wijnaldum, 81' (k.) Milner

Arsenal 2:3 Crystal Palace

47' Ozil, 77' Aubameyang - 17' Benteke, 61' Zaha, 69' McArthur