Puchar Niemiec: RB Lipsk pierwszym finalistą

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 23.04.2019, 23:00

W pierwszym półfinale Pucharu Niemiec drugoligowy Hamburger SV podejmował na własnym stadionie czołową drużynę Bundesligi RB Lipsk. Zespół z Bundesligi okazał się mocniejszy i triumfował 3:1, zapewniając sobie awans do finału. Tam zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Werder Brema - Bayern Monachium.

Faworytem spotkania była drużyna RB Lipsk i przez długi czas było to widać na boisku. Już w 12. minucie Lipsk objął prowadzenie po tym jak Yussuf Poulsen skierował piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. RB stworzyło sobie jeszcze kilka sytuacji. Minimalnie mylili się Halstenberg i Werner, a Marcel Sabitzer trafił w słupek. Jednak w 24. HSV doprowadziło do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Kampl, który stracił piłkę na rzecz Bakery'ego Jatty, a ten kapitalnym strzałem umieścił piłkę w bramce, trafiając bramkarzowi "za kołnierz". Od tego momentu gra zrobiła siebardziej wyrównana, a jeszcze przed przerwą Khaled Narey mógł wyprowadzić HSV na prowadzenie, ale minimalnie spudłował.

Po zmianie stron Lipsk szybko rozmontował obronę przeciwnika. W 53. minucie po składnej akcji piłkę w polu karnym wzdłuż bramki zgrywał Poulsen, a Vasilije Janjicic, próbując interweniować wbił ją do własnej bramki. RB zaczęło grać spokojniej, ale Hamburger próbował atakować. Jednak nadzieje graczy HSV na awans prysły w 72. minucie, kiedy to bardzo ładnym strzałem zza pola karnego w krótki róg popisał się Emil Forsberg. HSV rzuciło się do ataków, ale były one bardzo szybko kasowane przez obrońców Lipska. Dogodną sytuację na gola kontaktowego zmarnował Gideon Jung, a Lipsk spokojnie dowiózł prowadzenie do końca i to ta drużyna wystąpi w finale DFB Pokal.

Hamburger SV - RB Lipsk 1:3 (1:1)

Bramki: Jatta (23') - Poulsen (12'), Janjicić (53' sam.), Forsberg (72')

HSV: Pollersbeck - Lacroix, Janjicić (73' Hunt), van Drongelen - Jatta, Mangala (79' Holtby), Santos, Vagnoman (69' Hwang), Jung, Narey - Lasogga

Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Konate, Orban - Kampl (90+3' Demme), Lamier, Sabitzer (90' Haidala), Forsberg (7' Mukiele), Halstenberg - Poulsen, Werner

Kartki: Orban