Fortuna 1. Liga: Raków w Lotto Ekstraklasie!

• Data publikacji: 24.04.2019, 19:20

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali dziś Podbeskidzie Bielsko-Biała - 2:0 i na cztery kolejki przed końcem sezonu przypieczętowali swój awans do Lotto Ekstraklasy.

Częstochowianom do postawienia "kropki nad i" brakowało tylko jednego punktu. Podopieczni Marka Papszuna zamierzali go zdobyć właśnie dziś i razem ze swoimi kibicami świętować awans do Lotto Ekstraklasy. Od samego początku było bardzo ciekawie. Pierwsi zaatakowali gospodarze, gdy w 5. minucie, sam na sam z Rafałem Leszczyńskim wyszedł Marcin Listkowski. Bramkarz gości wyszedł jednak górą z tego pojedynku. Pięć minut później zrobiło się niezwykle gorąco pod bramką Rakowa. Najpierw w poprzeczkę trafił Kacper Kostorz, a chwilę po nim z dobitki Marko Roginić. 180 sekund dalej, refleksem znów wykazał się Leszczyński, który znakomicie wybronił uderzenie Piotra Malinowskiego. Na tym emocje w pierwszej części meczu się skończyły. Potem na boisku wiało nudą, było dużo chaosu i niecelności.

Tuż po zmianie stron kibice zgromadzeni na trybunach stadionu miejskiego w Częstochowie oszaleli z radości. W 49. minucie Malinowski dośrodkował piłkę w pole karne, a głową do siatki skierował ją Szymon Lewicki. Fani Rakowa nie zdążyli jeszcze ochłonąć, a było już - 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Listkowski, wykańczając płaskie dogranie... Malinowskiego. Były gracz Podbeskidzia cały czas nękał gości swoimi dośrodkowaniami i w 54. minucie mógł mieć na swoim koncie kolejną asystę. Jednak strzał Patryka Kuna zza szesnastki, z wielkim trudem, ale wybronił golkiper bielszczan. Do końca przeważali częstochowianie, ale wynik nie uległ już zmianie i można było rozpocząć wielkie świętowanie. Raków powraca do najwyższej klasy rozgrywek po 21 latach przerwy.

Raków Częstochowa 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (0:0)

Bramki: Lewicki (49'), Listkowski (51')

Raków: Gliwa - Petrasek, Sapała, Malinowski, Schwarz, Listkowski (81' Bartl), Kun, Kasperkiewicz, Szczepański (87' Wróblewski), Lewicki (67' Musiolik), Noiszewski

Podbeskidzie: Leszczyński - Wiktorski, Ramirez, Gonzales (77' Bieroński), Sabala (72' Mystkowski), Kostorz, Gach, Jaroch, Jończy, Rakowski, Roginić (81' Hilbrycht)

Żółte kartki: Jaroch, Gach, Rakowski

Sędzia: Wojciech Krztoń