Francja pokonuje Irlandię

• Data publikacji: 28.05.2018, 22:58

Reprezentacja Francji pokonuje Irlandię w Paryżu 2:0 i zdaje pierwszy test przed mundialem w Rosji.

Jak można było się spodziewać, gospodarze od początku meczu przejęli inicjatywę i postawili Wyspiarzom twarde warunki. Aktywni byli Sidibe oraz Mbappe, za sprawą których w 3. minucie meczu, Trójkolorowi wypracowali sobie pierwszą, bramkową okazję. Napastnik PSG odebrał piłkę w środku pola i zagrał ją do Sidibe, który próbował pokonać Colina Doyle'a strzałem z pierwszej piłki, ale pomylił się dość wyraźnie. W 21. minucie Matuidi wywalczył rzut wolny bardzo blisko bramki Irlandczyków. Do piłki podszedł Nabil Fekir, ale posłał piłkę obok prawego słupka bramki. 10 minut później Mbappe świetnym zwodem zgubił obrońcę gości i oddał dobry strzał, ale dobrze w bramce zachował się Doyle.

Następnie mieliśmy parę minut przerwy, gdyż jakiś fan postanowił urządzić sobie prawdopodobnie najdroższy bieg w swoim życiu i wbiegł na murawę Stade de France. Spektakularny rajd zakończyli dość szybko ochroniarze, którzy odeskortowali śmiałka z murawy.

W 37. minucie spotkania Tolisso świetnie uderzył zza pola karnego, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała tylko na słupku. 3 minuty później doskonałe dośrodkowanie po rzucie rożnym wykorzystał Olivier Giroud, który na raty pokonał Doyle'a i mieliśmy 1:0.

W 44. minucie mieliśmy już 2:0. W sporym tłoku w polu karnym odnalazł się Nabil Fekir i oddał szybki, niesygnalizowany strzał w kierunku bramki. W pierwszym momencie wydawało się, iż jego strzał wybronił Colin Doyle, lecz była to interwencja tak niefortunna, że piłka i tak znalazła drogę do siatki. Do przerwy na tablicy wyników widniał więc wynik 2:0 dla gospodarzy.

Druga część gry zaczęła się mocnym akcentem Francuzów. Giroud fantastycznie obrócił się z piłką w polu karnym, ale jego dobry strzał świetnie obronił Doyle.

Irlandczycy praktycznie nie dochodzili do głosu, za to podopieczni Didiera Deschampsa nie przestali atakować zespół Martina O'Neilla. Nie były to już ataki tak zmasowane jak w pierwszej części gry i tempo meczu znacząco spadło. Dlatego też więcej bramek już nie oglądaliśmy i spotkanie zakończyło się wygraną Francuzów 2:0.

Francja 2:0 Irlandia
40' Giroud, 44' Fekir

W innych rozegranych dzisiaj meczach towarzyskich:

Turcja - Iran 2:1

6',50' Cenk Tosun - 90' Dejagah

Włochy - Arabia Saudyjska 2:1

21' Balotelli, 69' Belotti - 72' Yahya al Shehri

Portugalia - Tunezja 2:2

22' Andre Silva, 34' J. Mario - 39' Badri, 64' Ben Youssef

Nigeria - DR Kongo 1:1

15' Troost-Ekong - 78' Malango Ngita (k.)

Korea Płd - Honduras 2:0

60' Son Heung Min, 72' Moon Seon - Min

Meksyk - Walia 0:0