Futsal: Piast Gliwice w finale Halowego Pucharu Polski

• Data publikacji: 24.04.2019, 20:40

Trzy tygodnie trzeba było czekać na rewanżowe starcie Halowego Pucharu Polski pomiędzy Piastem Gliwice a Gattą Active Zduńska Wola. Gliwiczanie wygrali 4:3 i przypieczętowali awans do finału. W decydującym meczu o trofeum powalczą z Rekordem Bielsko-Biała.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli gliwiczanie. Przyjezdni sprawiali z kolei wrażenie, jakby nie bardzo wierzyli już w możliwość odwrócenia losów tego dwumeczu. Nadzieję kibicom Gatty przywrócił w 15. minucie Milewski. Chwilę później było już 2:0 dla gości, gdy piłkę do własnej bramki skierował Szadurski. Gliwiczanie uspokoili sytuacji golem do szatni autorstwa Śmiałkowskiego.

Gdy po przerwie przyjezdni podwyższyli na 3:1 wydawało się, że awans Gatty wcale nie jest taki nierealny. Gliwiczanie wzięli się jednak do roboty. Piast najpierw strzelił kontaktowego gola, a później dwukrotnie skarcił rywali za grę z lotnym golkiperem.

W drugim półfinałowym dwumeczu Rekord Bielsko-Biała pewnie rozprawił się a AZS-em UŚ Katowice. Pierwszy finałowy mecz rozegrany zostanie 28-ego kwietnia w Gliwicach. Rewanż trzy dni później w Bielsku-Białej.

Piast Gliwice - Gatta Active Zduńska Wola 4:3 (1:2) pierwszy mecz: 6:3

Śmiałkowski (19'), Franz (34'), Parra (37'), Rozmus (38') - Milewski (15'), Szadurski (17' - sam.), Stanisławski (32')