Puchar Włoch: Lazio pierwszym finalistą!

• Data publikacji: 24.04.2019, 22:40

AC Milan podejmował na San Siro drużynę Lazio Rzym w rewanżowym meczu 1/2 finału Coppa Italia. Goście wygrali - 1:0, po bramce Joaquina Correi.

Po bezbramkowym remisie na Stadio Olimpico w Rzymie, losy awansu musiały rozstrzygnąć się dzisiejszego wieczoru w Mediolanie. Od początku meczu było bardzo ostro, o czym dobitnie przekonał się Sergej Milinković-Savić, który musiał zejść z boiska z kontuzją już w 15. minucie. Mimo tego, to Lazio stwarzało więcej okazji pod bramką Jose Reiny, lecz bez specjalnych efektów w postaci gola. W 28. minucie groźny strzał z dystansu oddał Davide Calabria, ale dobrze w rzymskiej bramce spsiał się Thomas Strakosha. W końcówce pierwszej połowy również Calabria doznał urazu i musiał być zmieniony, zaś goście byli bliscy objęcia prowadzenia. W doliczonym jej czasie, Bastos doszedł do dogrania z rzutu wolnego i posłał piłkę tuż obok lewego słupka, a zaraz po nim Joaquin Correa uderzał w kierunku bramki, jednak zbyt słabo by zaskoczyć doświadczonego Hiszpana.

Kilka minut po zmianie stron Bastos znów próbował pokonać Reinę głową, ale ponownie minimalnie chybił, posyłając piłkę obok prawego słupka. Natomiast w 58. minucie gola zdobyli rzymianie. Correa otrzymał doskonałe podanie od Ciro Immobile i płaskim strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza "rossonerich". Siedem minut przed końcem Immobile właśnie miał szansę zamknąć ten mecz, ale przeniósł futbolówkę nieznacznie nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry, włoski napastnik Lazio raz jeszcze spróbował pokonać Reinę, ale Hiszpan fantastycznie wybronił ten strzał. Ostatecznie, to Lazio wygrało i awansowało do wielkiego finału.

AC Milan 0:1 Lazio Rzym (0:0)

Bramki: Correa (58')

Milan: Reina - Musacchio, Caldara (65' Cutrone), Romagnoli - Calabria (40' Conti), Kessie, Bakayoko, Laxalt - Suso, Castillejo (58' Calhanoglu), Piątek

Lazio: Strakosha - Bastos, Acerbi, Luiz Felipe - Lulić, Alberto (85' Badelj), Lucas Leiva, Milinković-Savić (15' Parolo), Romulo - Correa (75' Caicedo), Immobile

Żółte kartki: Musacchio, Bakayoko - Luiz Felipe, Caicedo

Sędzia: Paolo Mazzoleni