PGNiG Superliga kobiet: MKS Perła coraz bliżej obrony tytułu

• Data publikacji: 25.04.2019, 14:54

W najważniejszym meczu 27. kolejki, drugiej fazy PGNiG Superligi kobiet, MKS Perła Lublin pokonała Metraco Zagłębie Lubin i zrobiła milowy kroku ku obronie mistrzowskiego tytułu.

MKS Perła Lublin 25:23 Metraco Zagłębie Lubin

Meczom lublinianek z "Miedziowymi" zawsze towarzyszą ogromne emocje i są nazywane "świętą wojną". Nie inaczej było także tym razem, a rywalizacja znów była niezwykle zacięta. Początek meczu należał do gospodyń, które szybko wyszły na dwie bramki do przodu, ale lubinianki zdołały po chwili odrobić te straty z nawiązką. W kolejnych fragmentach tego starcia, podopieczne Roberta Lisa nie potrafiły wykończyć swoich ataków, a na dodatek świetnie w bramce Zagłębia spisywała się Monika Maliczkiewicz. Ostatecznie, oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku remisowym - 10:10.

Drugie 30 minut zaczęło się podobnie jak pierwsze z tym, że od dwubramkowej zaliczki... "Miedziowych". Miejscowe wzięły się jednak do pracy i kwadrans przed końcową syreną, to one były na trzy-bramkowym prowadzeniu, którego nie oddały już do końca. Dzięki tej wygranej, lublinianki mocno się przybliżyły do obrony tytułu mistrzyń Polski.

Pozostałe wyniki grupy mistrzowskiej:

Pogoń Baltica Szczecin 27:32 EKS Start Elbląg

KPR Gminy Kobierzyce 20:26 Energa AZS Koszalin

W grupie spadkowej wysokie zwycięstwo nad najsłabszym w lidze UKS PCM Kościerzyna odniosły szczypiornistki Korony Handball Kielce, zaś po zaciętym meczu w Chorzowie, o jedną bramkę lepsze okazały się zawodniczki z Jeleniej Góry.