Lotto Ekstraklasa: porażka Śląska z Górnikiem, spadek coraz bliżej

• Data publikacji: 25.04.2019, 22:28

W innym ze spotkań grupy spadkowej 32. kolejki Lotto Ekstraklasy, będący w dramatycznej sytuacji Śląsk Wrocław grał z Górnikiem Zabrze. Gospodarze przegrali ten mecz - 1:2 i znaleźli się w strefie spadkowej.

Mecz znakomicie się zaczął dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie otrzymali rzut karny, po faulu Przemysława Wiśniewskiego. Do piłki podszedł Marcin Robak i pewnym strzałem w prawy róg bramki całkowicie zmylił Martina Chudego. Goście nie załamali się jednak tym szybko straconym golem i ruszyli do odrabiania strat. W 17. minucie Igor Angulo obsłużył dokładnym podaniem Jose Jimeneza, ale Hiszpan przegrał w sytuacji sam na sam z Jakubem Słowikiem. Bramkarz Śląska wystawił dłoń i fenomenalnie zatrzymał piłkę, zmierzającą wprost do siatki. Zabrzanie cały czas szukali okazji do wyrównania, lecz brakowało im skutecznego wykończenia. Do przerwy więc, na minimalnym prowadzeniu byli wrocławianie.

Kilka minut po zmianie stron "Górnicy" dopięli swego i doprowadzili do remisu. Tym razem to Wojciech Golla sfaulował swojego rywala w szesnastce, a karnego na gola zamienił Igor Angulo, strzelając w sam środek bramki. Goście nadal atakowali i w 65. minucie Angulo mógł mieć już dublet, lecz przegrał bezpośredni pojedynek ze Słowikiem. Co nie udało się Hiszpanowi w 65. minucie, to udało mu się czternaście minut potem. Valerian Gvilia dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Angulo głową posłał ją do bramki. Śląsk nie miał argumentów by odwrócić losy tego meczu i przegrał ostatecznie - 1:2. Tym samym podopieczni Vitezslava Lavicki znaleźli się w strefie spadkowej, a ich sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna.

Śląsk Wrocław 1:2 Górnik Zabrze (1:0)

Bramki: Robak (4' k.) - Angulo (53' k.), (79')

Śląsk: Słowik - Broź (82' Szczepan), Pawelec, Golla, Hołownia - Łabojko, Mączyński (83' Gąska), Musonda, Pich, Cholewiak (64' Tarasovs) - Robak

Górnik: Chudy - Gryszkiewicz (46' Suarez), Bochniewicz, Wiśniewski, Arnarson (59' Matuszek) - Matras, Jimenez, Żurkowski, Gvilia, Zapolnik (84' Wolsztyński) - Angulo

Żółte kartki: Pawelec, Mączyński, Słowik, Tarasovs - Arnarson, Gryszkiewicz, Wiśniewski, Angulo

Sędzia: Szymon Marciniak