Lotto Ekstraklasa: pewne zwycięstwo "Miedziowych"

• Data publikacji: 26.04.2019, 19:55

33. kolejka Lotto Ekstraklasy rozpoczęła się na stadionie w Lubinie, gdzie KGHM Zagłębie podejmowało Jagiellonię Białystok. Gospodarze wygrali - 2:0, strzelając oba gole jeszcze przed przerwą.

Trudno było przed tym meczem wskazać wyraźnego faworyta, gdyż oba zespoły grały ostatnio dobrze. Gospodarze udanie weń weszli i po sześciu minutach prowadzili - 1:0. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Bartłomiej Pawłowski, a tor lotu piłki zmienił jeszcze Damjan Bohar. W dalszych fragmentach lubinianie swobodnie rozgrywali swoje akcje, co przyniosło efekty w 28. minucie. Tym razem Pawłowski płasko dograł futbolówkę z prawego skrzydła, a Patryk Tuszyński wpakował ją tuż pod poprzeczkę, podwyższając rezultat na - 2:0. Tuszyński mógł jeszcze zdobyć drugą bramkę, ale chybił fatalnie, po doskonałym podaniu Sasy Balicia.

Po zmianie stron, do ataku zabrali się goście. W 53. minucie bliski szczęścia był Jesus Imaz, ale jego główka nieznacznie minęła bramkę Konrada Forenca. Kilkanaście minut później uderzenia z dalszej odległości spróbował rezerwowy Jakub Wójcicki, ale fenomenalnie spisał się w tej sytuacji bramkarz KGHM Zagłębia. W 81. minucie "Miedziowi" otrzymali rzut karny, ale sędzia Złotek sprawdził na VAR-ze, czy na pewno się on gospodarzom należał. Po chwili, cofnął swoją decyzję, tłumacząc, że wcześniej faulu dopuścił się Lubomir Guldan. Ostatecznie podopieczni Bena van Daela zasłużenie zwyciężyli w tym meczu - 2:0.

KGHM Zagłębie Lubin 2:0 Jagiellonia Białystok (2:0)

Bramki: Bohar (6'), Tuszyński (28')

KGHM Zagłębie: Forenc - Tosik, Balić, Ślisz, Guldan - Pawłowski (73' Pakulski), Oko, Jagiełło (80' Poręba), Starzyński, Tuszyński - Bohar (86' Szysz)

Jagiellonia: Kelemen - Bodvarsson, Mitrović, Arsenić, Kadlec - Romanchuk, Poletanović (46' Kwiecień), Guilherme, Pospisil, Kostal (63' Wójcicki) - Imaz (77' Klimala)

Żółte kartki: Arsenić

Sędzia: Mariusz Złotek