Premier League: "The Reds" rozbili Huddersfield

• Data publikacji: 26.04.2019, 22:50

Liverpool cały czas walczy z Manchesterem City o mistrzostwo Anglii, a 36. kolejkę Premier League rozpoczął od meczu ze zdegradowanym już Huddersfield Town. "The Reds" dość łatwo wygrali - 5:0 i co najmniej do niedzieli będą liderami tabeli.

Jak doskonale wiemy, takie spotkania wcale nie są łatwe. Goście przyjechali na Anfield bez presji, a gospodarze musieli wygrać by pozostać w grze o tytuł. "The Reds" podeszli do tego starcia bardzo skoncentrowani i już po 42. sekundach prowadzili - 1:0. Mohammed Salah podał piłkę do Naby'ego Keity, a ten płaskim strzałem posłał ją wprost do siatki. Po utracie gola goście nie załamali się i próbowali pójść do przodu. Niewiele im jednak z tego wychodziło, a w 23. minucie stracili kolejną bramkę. Andrew Robertson posłał precyzyjne dośrodkowanie w szesnastkę, a strzałem głową wykończył je Sadio Mane. Podopieczni Jurgena Kloppa całkowicie kontrolowali boiskowe poczynania i w doliczonym czasie pierwszej połowy uderzyli raz jeszcze. Salah otrzymał ładne podanie od Trenta Alexandra-Arnolda i sprytnym lobem przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki "The Terriers" Jonasem Losslem.

Kilka chwil po wznowieniu gry, przed kolejną szansą stanął Mane, lecz Senegalczyk posłał piłkę tuż nad poprzeczką. W 54. minucie do bramki przyjezdnych trafił Daniel Sturridge, ale sędzia Kevin Friend nie uznał tej bramki z powodu spalonego Anglika. Dwanaście minut później liverpoolczycy zdobyli prawidłowego gola. Na listę strzelców, po raz drugi tego wieczoru, wpisał się Mane. To nie był jeszcze koniec strzelania na Anfield. Swój dublet ustrzelił także Salah, podwyższając na - 5:0. Ostatecznie więcej goli już nie padło i Liverpool znów wyszedł na czoło tabeli, przynajmniej do niedzielnego meczu Burnely - Manchester City.

Liverpool FC 5:0 Huddersfield Town (3:0)

Bramki: Keita (1'), Mane (23'), (66'), Salah (45+1'), (83')

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (88' Gomez), Lovren, Van Dijk, Robertson - Wijnaldum (74' Shaqiri), Henderson, Keita - Salah, Sturridge (73' Oxlade-Chamberlain), Mane

Huddersfield: Lossl - Durm (81' Pritchard), Schindler, Kongolo, Smith - Stanković, Mbenza (87' Kachunga), Hogg, Bacuna, Ahearne-Grant - Mounie (65' Lowe)

Sędzia: Kevin Friend