NHL: wygrane Sharks i Hurricanes

• Data publikacji: 27.04.2019, 10:07

Carolina Hurricanes po dogrywce oraz San Jose Sharks odnieśli zwycięstwa w pierwszym meczu półfinałów konferencji. Gola na wagę zwycięstwa dla Huraganów zdobył Jordan Staal, Rekiny z kolei wygrały aż 5:2.

Carolina Hurricanes mają za sobą siedmiomeczowy bój z Washigton Capitals. Stołeczna drużyna rozpoczynała play-off jako trzecia drużyna Konferencji Wschodniej i była faworytem tego starcia, mimo to Hurricanes pokonali rywali i w półfinale mierzą się obecnie z New York Islanders. Dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany, rzadko kiedy w ciągu regulaminowych 60 minut nie pada żaden gol. W 5. minucie dogrywki trafił jednak Jordan Staal, dzięki czemu drużyna z Caroliny ostatecznie odniosła zwycięstwo. 30-latek wykazał się sporym kunsztem, bowiem uderzał niemal z zerowego kąta i idealnie zmieścił krążek pomiędzy łyżwą bramkarza a słupkiem. Co ciekawe, był to jedyny strzał gości w dogrywce, jednak na tyle precyzyjny, że przechylił szalę zwycięstwa na stronę Huraganów.

New York Islanders - Carolina Hurricanes 0:1 d. (0:0; 0:0; 0:0; 0:1) - stan rywalizacji 0:1

W drugim meczu obejrzeliśmy z kolei o wiele więcej goli, bo aż 7. San Jose Sharks wygrali ostatecznie 5:2, chociaż dwukrotnie przegrywali. Colorado Avalanche wyszło na prowadzenie już w 3. minucie po strzale Bourque. W 15. minucie jednak wyrównał Gustav Nyquist. Kluczowa okazała się druga tercja, w której gospodarze strzelili aż trzy gole i odjechali rywalom na bezpieczną odległość. Na zakończenie meczu do pustej bramki trafił jeszcze Timo Meier i ustalił wynik spotkania na 5:2. Trzeba jednak pamiętać, że w poprzedniej rundzie Colorado Avalanche też przegrało pierwszy mecz z Calgary Flames, a późnej sensacyjnie wyrzuciło swoich rywali z play-off. Sharks z kolei walczyli do samego końca o awans z Vegas Golden Knights.

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 5:2 (1:1; 3:1; 1:0) - stan rywalizacji 1:0