PGNiG Superliga: Gwardia Opole drugim półfinalistą!

• Data publikacji: 27.04.2019, 13:32

Gwardia Opole po raz drugi pokonała Azoty Puławy i awansowała do półfinału PGNiG Superligi. Duży krok w tym kierunku wykonały też Orlen Wisła Płock i NMC Górnik Zabrze.

Gwardia Opole 28:25 Azoty Puławy

1. mecz: 27:25, awans: Gwardia

Od początku meczu lepiej prezentowali się puławianie, którzy wyszli na parkiet z wielką determinacją i chęcią szybkiego odrobienia strat. Skuteczny był Nikola Prce, który tylko raz zaliczył wpadkę, nie wykorzystując rzutu karnego, a obrona gości grała bardzo ostro i wysoko, z wysuniętym Ante Kalebem. Podopieczni Rafała Kuptela otrząsnęli się nieco w końcówce pierwszej połowy. Wtedy też, w 26. minucie, wyszli na prowadzenie - 13:12 po trafieniu Mateusza Jankowskiego. Ostatecznie na przerwę schodzili przy wyniku - 15:14. Po zmianie stron, swoje pięć minut miał Adam Malcher, który odbił kilka kluczowych rzutów puławian. Po upływie 40-tej minuty, gościom udało się wyjść na minimalne prowadzenie - 21:20, za sprawą trafienia Piotra Jarosiewicza. W tamtym momencie, trener opolan poprosił o czas dla swojej drużyny, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Ci zdobyli pięć bramek z rzędu i zyskali bezpieczną przewagę. Gdy na trzy minuty przed końcową syreną, wykluczenie otrzymał zawodnik gości - Piotr Grzelak, a Gwardia miała trzy bramki zapasu - 27:24, stało się jasne, że gospodarze awansują do półfinału rozgrywek. Ostatecznie zwyciężyli oni - 28:25, a Azoty, po raz pierwszy od czterech lat, nie zdobędą medalu.