La Liga: samobójczy gol rywali dał wygraną Atletico

• Data publikacji: 27.04.2019, 18:11

W Hiszpanii trwa 35. kolejka La Liga. Na Wanda Metropolitano w Madrycie, Atletico grało z Realem Valladolid o podtrzymanie matematycznych nadziei na mistrzostwo. Gospodarze wymęczyli skromne zwycięstwo - 1:0, choć mocno im w tym pomogli rywale.

Faworytem tego meczu byli podopieczni Diego Simeone i faktycznie od początku, to oni dominowali na boisku. Jednak pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 9. minucie goście. Sergio Guardiola dostał podanie na skraju pola karnego i natychmiast uderzył w kierunku lewego słupka, ale Jan Oblak zaliczył fantastyczną interwencję. Pięć minut później odpowiedzieli Los Colchoneros, a konkretnie Antoine Griezmann. Francuz otrzymał piłkę od Alvaro Moraty i z obrębu szesnastki uderzył minimalnie obok prawego słupka. Więcej emocji w pierwszej połowie już nie było i oba zespoły zeszły do szatni przy wyniku - 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali, ale nie byli w stanie skutecznie wykończyć swoich akcji. Skoro sami nie potrafili tego zrobić, to z pomocą przyszli im rywale. W 66. minucie, po dośrodkowaniu futbolówki w pole karne, piłkę do własnej bramki skierował głową Joaquin Fernandez. Niecałe dziesięć minut później swoją szansę mieli piłkarze Valladolid. Oscar Plano przyjął dokładnie piłkę i huknął wprost pod poprzeczkę, ale świetnie spisał się Oblak i przerzucił ją ponad swoją bramką. Nic więcej się już nie wydarzyło i gospodarze wymęczyli to skromne zwycięstwo.

Atletico Madryt 1:0 Real Valladolid (0:0)

Bramki: Fernandez (66' sam.)

Atletico: Oblak - Arias, Savić, Godin, Filipe Luis (56' Correa) - Koke, Saul, Thomas (46' Rodrigo), Lemar - Morata (70' Vitolo), Griezmann

Valladolid: Masip - Nacho, Calero, Fernandez, Moyano (70' Antonito) - Rubio (63' Toni), Alcaraz, Michel, Plano (80' de la Fuente) - Guardiola, Unal

Żółte kartki: Godin, Thomas, Correa, Koke  - Moyano, Alcaraz

Sędzia: Mario Melero Lopez