Serie A: remis Interu z Juventusem, gole ozdobą spotkania

• Data publikacji: 27.04.2019, 22:29

W ostatnim dzisiejszym meczu 34. kolejki Serie A, na San Siro w Mediolanie, wciąż walczący o Ligę Mistrzów Inter podejmował mistrza-elekta Juventus Turyn. Spotkanie zakończyło się remisem - 1:1, a jego ozdobą były oba gole.

Mecz zaczął się wprost wybornie dla gospodarzy, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę wybili obrońcy Juve, ta spadła pod nogi Matteo Politano, który cudownie przerzucił ją do Radjy Nainggolana, zaś Belg huknął z powietrza, zdobywając wspaniałego gola. W kolejnych minutach nadal atakowali "Nerazzuri". Najpierw szansę na podwyższenie wyniku miał Mauro Icardi, gdy wbiegł w pole karne między defensorów i uderzył pod poprzeczkę. Fantastycznie interweniował jednak Wojciech Szczęsny. Po chwili, polski bramkarz zatrzymał strzał głową Stefana de Vrija, który próbował wykończyć rzut rożny. W kolejnych minutach oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki, ale żadna już w tej części gry nie padła.

Po zmianie stron, przez kilkanaście minut obraz gry niewiele się zmienił, choć Juventus częściej podchodził w pobliże bramki Samira Handanovicia. "Starej Damie" udało się wreszcie wyrównać w 62. minucie. Miralem Pjanić odegrał piłkę piętką do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk bez wahania uderzył w lewy dolny róg, nie dając nawet czasu na reakcję bramkarzowi Interu. Do końca oba zespoły szukały szans na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale mecz zakończył się podziałem punktów.

Inter Mediolan 1:1 Juventus Turyn (1:0)

Bramki: Nainggolan (7') - Ronaldo (62')

Inter: Handanović - D'Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah - Vecino, Brozović, Politano (79' Joao Mario), Nainggolan (74' Borja Valero), Perisić - Icardi (82' Martinez)

Juventsus: Szczęsny - Alex Sandro (49' Spinazzola), Chiellini, Bonucci, Joao Cancelo - Matuidi (60' Kean), Pjanić, Can - Bernardeschi (90' Pereira), Ronaldo, Cuadrado

Żółte kartki: Perisić - Cuadrado, Chiellini, Kean

Sędzia: Luca Banti