La Liga: FC Barcelona pokonała Levante i zapewniła sobie tytuł!

• Data publikacji: 27.04.2019, 22:36

W sobotni wieczór FC Barcelona pokonała na Camp Nou ekipę Levante i przypieczętowała tytuł mistrza Hiszpanii. Gospodarze wygrali - 1:0, po bramce Leo Messiego i zapewnili sobie 26. w historii mistrzostwo Hiszpanii.

Pierwsza połowa tego starcia upłynęła pod znakiem absolutnej dominacji piłkarzy Ernesto Valverde. Co rusz atakowali oni bramkę Aitora Fernandeza Abariskety, ale bez efektu w postaci gola. Najbliżej szczęścia był Philippe Coutinho, ale albo zatrzymywał go golkiper Levante albo piłka trafiała w obramowanie bramki. O słabości gości świadczyć może to, że nie oddali oni ani jednego strzału na bramkę Marca-Andre ter Stegena, zaś Katalończycy uderzali aż jedenaście razy.

Od 46. minuty na boisku pojawił się Leo Messi i to okazało się trafnym posunięciem. W polu karnym Levante było trochę gry w bilard, ale ostatecznie Arturo Vidal "przegłówkował" piłkę do Messiego, a ten zwiódł obrońcę i posłał ją do siatki. Gospodarze całkowicie dominowali nad przeciwnikiem, ale więcej bramek już nie strzelili. Najlepszą okazję dla przyjezdnych z Walencji miał rezerwowy Enis Bardhi. W 90. minucie Macedończyk dopadł do piłki w polu karnym Barcy, ale trafił tylko w słupek.

FC Barcelona 1:0 U.D. Levante (0:0)

Bramki: Messi (62')

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Rakitić, Vidal, Arthur (73' Busquets) - Dembele (84' Roberto), Suarez, Coutinho (46' Messi)

Levante: Fernandez - Luna, Vezo, Rober, Coke - Vukcević (65' Bardhi), Campana, Simon (46' Morales), Rochina (84' Roger), Jason - Mayoral

Żółte kartki: Rakitić, Pique, Semedo, Busquets - Rochina, Vezo, Coke

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea