Liga ASOBAL: Alcobendas spada z ligi, Teucro nadal walczy!

• Data publikacji: 28.04.2019, 17:33

W 26. kolejce spotkań hiszpańskiej ligi piłki ręcznej zespół Teucro odniósł swoje piąte zwycięstwo w sezonie. Przedostatnia drużyna ligi pokonała Cuencę i nadal ma szansę na awans w tabeli. Drużyna Alcobendas straciła matematyczne szanse na utrzymanie i nie zobaczymy jej w przyszłym sezonie Liga ASOBAL.

Jeśli ktoś zechciał obstawić wyniki tej kolejki, to z pewnością swoją listę zaczynał od wytypowania zwycięstw Barcelony i Cuenci. O ile mistrzowie Hiszpanii rzeczywiście wygrali swoje spotkanie z nadal liczącym się w walce o czołowe lokaty zespołem Ademar, to nad zatoką Pontevedra doszło do niespodzianki.

W spotkaniu Teucro z Cuencą spodziewaliśmy się łatwej przeprawy dla gości. Mimo, że obie ekipy mają o co grać w ostatnich spotkaniach tego sezonu, to różnica klas wydawała się bezdyskusyjna. Goście są jedną z sześciu drużyn, które nadal liczą się w walce o trzy miejsca gwarantujące europejskie puchary. Gospodarze natomiast przed tym meczem tracili cztery punkty do Morrazo Cangas, które zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję, której zajęcie nie oznacza relegacji z najwyższej klasy rozgrywkowej. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zespołu dołu tabeli, to szczypiorniści tego zespołu kontrolowali mecz i już przed upływem pierwszego kwadransa prowadzili trzema bramkami. Do przerwy powiększyli tą przewagę o jeszcze jedno trafienie. Zdecydowanym liderem gospodarzy był 39-letni Davor Cutura. W drugiej połowie Cuenca przebudziła się i ruszyła do odrabiania strat. Okazało się to niezwykle trudne, ponieważ Teucro zdawało sobie sprawę z wagi tych dwóch punktów w perspektywie boju o utrzymanie. Gospodarze przegrali drugą połowę dwoma golami, ale cały mecz wygrali 32:30. Cuenca utrudniła sobie walkę o najlepszą czwórkę ligi, jednak nadal jest to jak najbardziej realny cel przed ostatnimi czterema spotkaniami tego sezonu. Drużyna Teucro, dopisując sobie dwa punkty za tą wygraną, sprawiła, że losy utrzymania ma ciągle w swoich rękach, ponieważ czeka ich jeszcze spotkanie z bezpośrednim rywalem o pozostanie w lidze – ekipą Morrazo Cangas.

Ademar 30:32 Barcelona

Teucro 32:30 Cuenca

W pozostałych spotkaniach Bidasoa Irun zwyciężyła z Huescą i coraz pewniej zmierza po tytuł wicemistrzowski, natomiast zespół Alcobendas odniósł swoją 22. porażkę w tym sezonie. Tym razem madrycki klub uległ ekipie Puente Genil i oficjalnie został pierwszą drużyną, która spadła z Liga ASOBAL.

Huesca 19:34 Bidasoa Irun

Puente Genil 28:27 Alcobendas