Lotto Ekstraklasa: Arka lepsza w meczu na wodzie

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 28.04.2019, 17:36

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 0:2 w meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Jacka Zielińskiego wygrała drugi mecz z rzędu, a pierwszy na wyjeździe od listopada, i oddala się na bezpieczną odległość od strefy spadkowej.

To, co znaczące dla spotkania w Kielcach wydarzyło się na długo przed pierwszym gwizdkiem. Nad stolicą województwa świętokrzyskiego przeszła bowiem ulewa, która zostawiła swoje ślady na murawie Suzuki Areny.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy szybciej przystosowali się do warunków panujących na boisku. Gdynianie nie radzili sobie z przeciwnikami i uciekali się do nieprzepisowych zagrań, które karane były kartkami przez sędziego Przybyła. Gorsi piłkarsko zawodnicy z Pomorza wykorzystali jednak błąd Pucki, którego zmyliła piłka po kontakcie z grząską murawą. Na taki obrót spraw tylko czekał Vejinović, który z całej siły uderzył na bramkę Hamrola i otworzył rezultat.

Kolejne minuty dalej należały jednak do kielczan. Strzały Soriano i Forbesa skutecznie bronił jednak Streinbors, który wyrósł na jednego z bohaterów pierwszego wyjazdowego triumfu Arki od prawie pół roku. Podopieczni Jacka Zielińskiego pozwolili na odważne poczynania Korony we własnym polu karnym, a sami czekali na kontrataki. Po jednej z takich sytuacji faulowany został Markończyk Aankour. Chwilę później do rzutu wolnego podszedł strzelec pierwszej bramki i doskonale dośrodkował na głowę Marciniaka, po którego główce piłka najpierw uderzyła w poprzeczkę, a później znalazła się w bramce zespołu z Kielc.

W 80. minucie stało się więc jasne, że drugie zwycięstwo Arki z rzędu jest niemal pewne. Kolejne trzy punkty pozwoliły drużynie skazywanej jeszcze nie tak dawno na opuszczenie ligi, oddalić się nieco od strefy spadkowej nad którą mają już cztery oczka przewagi. Nie walcząca już o nic Korona jest dziewiąta w tabeli z dorobkiem 43 punktów.

Korona Kielce 0:2 (0:1) Arka Gdynia

Bramki: Vejinović 39’, Marciniak 80’

Korona Kielce: Hamrol - Kosakiewicz, Marquez, Malarczyk, Rymaniak - Pucko (46’ Brown), Żubrowski, Kovacević (8’ Gnjatić), Jukić (61’ Cebula) - Arveladze, Soriano

Arka Gdynia: Steinbors - Marciniak, Helstrup, Maghoma, Zbozień - Danch, Vejinović - Banaszewski (67’ Socha), Nalepa, Marcus (88’ Młyński) - Jankowski (62’ Aankour)

Żółte kartki: Maghoma, Jankowski, Vejinović, Marciniak, Socha

Sędzia: Jarosław Przybył