Bundesliga: Bayern szczęśliwie zremisował z przedostatnią drużyną ligi

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 28.04.2019, 20:29

Bayern Monachium w 31. kolejce nie wykorzystał szansy aby odskoczyć Borussii Dortmund na cztery punkty w tabeli i tylko zremisował z przedostatnią drużyną Bundesligi FC Nuernberg 1:1. Niewiele brakowało jednak by Nuernberg wyszło zwycięsko z tego starcia, ale w doliczonym czasie gry nie wykorzystało rzutu karnego.

Bayern mógł dziś bardzo ułatwić sobie walkę o tytuł mistrza Niemiec po tym jak punkty wczoraj w meczu z Schalke straciła Borussia. Wystarczyło tylko sięgnąć po trzy punkty z przedostatnią drużyną Bundesligi FC Nuernberg. Jak się jednak okazało było to bardzo ciężkie spotkanie dla Bawarczyków i ledwie wywalczyli jeden punkt.

Pierwsza połowa była uboga w groźne sytuacje podbramkowe. Bayern grał wolno i ospale. Z trudem przychodziło mu konstruowanie akcji. Norymberga nie okazała się chłopcem do bicia i postawiła się liderowi Bundesligi. Do przerwy jednak żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Najbliżej gola był David Alaba po strzale z rzutu wolnego, ale świetnie interweniował bramkarz Christian Mathenia i piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się sensacyjnie. W 48. minucie Matheus Pereira wyprowadził Norymbergę na prowadzenie. Sven Ulreich obroniła najpierw strzał Eduarda Loewena, ale piłka trafiła pod nogi Pereiry, który ładnym strzałem na dalszy słupek nie dał szans bramkarzowi Bayernu. Norymberga miała jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, ale była nieskuteczna.

Bayern zdecydował się przyśpieszyć tempo, ale bardzo trudno było mu sforsować obronę Norymbergi. Bayern potrafił zagrozić bramce gospodarzy tylko ze stałych fragmentów gry. W 70. minucie James Rodriguez bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Pięć minut później udało się jednak Bayernowi wyrównać. David Alaba posłał futbolówkę w pole karne, a Serge Gnabry uderzył z powietrza i przelobował Mathenię.

W 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Norymbergi po tym jak w polu karnym faulował Alphonso Davis. Do jedenastki podszedł Tim Leibold, ale trafił w słupek i zmarnował okazję na zwycięstwo. Na sam koniec to Bayern powinien zdobyć decydującego gola, ale Kingsley Coman w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza.

FC Nuernberg - Bayern Monachium 1:1 (0:0)

Bramki: Pereira (49') - Gnabry (76')

Nuernberg: Mathenia - Bauer (89' Ilicević), Muhl, Ewerton, Leibold - Erras - Behrens, Lowen (82' Margreitter) - Pereira, Ishak (73' Tillman), Kerk

Bayern: Ulreich - Kimmich, Suele, Hummels, Alaba - Martinez (57' Rodriguez (73' Davies)), Alcantara - Mueller (46' Gnabry), Goretzka, Coman - Lewandowski

Kartki: Ewerton - Davies