Ligue 1: OSC Lille gromi, ciężki mecz Olympique'u Lyon

• Data publikacji: 28.04.2019, 22:50

Z uwagi na Puchar Francji obejrzeliśmy w ten weekend tylko osiem meczów francuskiej Ligue 1. W najważniejszych spotkaniach zwycięstwa odnieśli gracze Olympique'u Lyon i OSC Lille.

34. kolejkę rozpoczął nam mecz Girondins Bordeaux z Olympique'em Lyonem. Ci drudzy walczą nadal o miejsce w Lidze Mistrzów, dlatego każde zwycięstwo w końcówce sezonu jest dla nich na wagę złota. W Bordeaux Olympique dobrze zaczął, bo już w 14. minucie gola zdobył Memphis Depay. Holender strzelecko gra zdecydowanie gorszy sezon niż rok temu - obecnie ma na koncie 8 trafień, w zeszłorocznej kampanii zaś miał aż 19 goli. W meczu z Girondins jednak otworzył wynik. Gospodarze mimo niekorzystnego startu nie zamierzali się poddawać i w 34. i 38. minucie zdobyli aż dwa gole po strzałach Briand i De Preville'a. Tak szybkie ciosy zdezorientowały gości, którzy do końca pierwszej połowy nie zdążyli wyrównać. Zrobili to jednak w 67. minucie za sprawą trafienia Maxwella Cornet. Remisowy wynik nadal nie satysfakcjonował przyjezdnych, którzy musieli wygrać w Bordeaux. W 69. minucie trener Olympique przeprowadził dwie ofensywne zmiany - wprowadził na boisko Bertranda Traore i Moussę Dembele. Gracze z Lyonu jednak nie musieli nic robić, bo Girondins w 73. sam sobie strzelił w kolano, kiedy czerwony kartonik obejrzał Jovanović, na dodatek za niesportowe zachowanie. Osłabieni gospodarze byli już łatwym celem dla gości, którzy w 85. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Moussy Dembele, który jest najlepszym strzelcem w tegorocznych rozgrywkach, mimo że jest to jego debiutancki sezon w Ligue 1. Tym samym Olympique Lyon wygrał 3:2.

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 2:3 (2:1)

34' Briand, 38' De Preville - 14' Depay, 67' Cornet, 85' Dembele

Drugie ciekawe spotkanie w tej okrojonej kolejce (z uwagi na finał Pucharu Francji odwołano mecze PSG i Stade Rennes) to mecz OSC Lille i Olympique Nimes. Drużyna z Lille jest wiceliderem Ligue 1 i pewnie zmierza po miejsce w Lidze Mistrzów. Zespół pod dowództwem Christophe'a Galtiera radzi sobie świetnie, mimo że rok temu biła się o pozostanie we francuskiej elicie. W meczu z Olympique Nimes gospodarze rozbili rywali aż 5:0, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

OSC Lille - Olympique Nimes 5:0 (0:0)

51' Remy, 64' Bamba, 70' Celik, 80' Pepe, 90+2' Fonte

Wyniki 34. kolejki Ligue 1:

SC Amiens - RC Strasbourg 0:0 (0:0)

SCO Angers - Stade de Reims 1:1 (0:0)

71' Manceau - 63' Cafaro

SM Caen - FCO Dijon 1:0 (0:0)

67' Fajr

OGC Nice - EA Guingamp 3:0 (1:0)

9' Atal, 68', 73' Atal

AS St. Etienne - FC Toulouse 2:0 (2:0)

2', 10' Beric

Olympique MarsyliaFC Nantes 1:2 (1:1)

25' Balotelli - 22' Moutossamy, 50’ Girotto