Podsumowanie II ligi: ważne zwycięstwa Elany i GKS-u

• Data publikacji: 29.04.2019, 15:15

W meczach 31. kolejki II ligi piłkarskiej ważne zwycięstwa odnieśli zawodnicy Elany Toruń oraz GKS-u Bełchatów, którzy wciąż walczą o awans. Natomiast dziesiąty remis z rzędu zanotowali "Widzewiacy" i tym samym spadli z podium premiowanego awansem.

Ruch Chorzów 1:2 Elana Toruń

10' Mariusz Idzik - 8' Michał Kołodziejski, 36' (k.) Maciej Stefanowicz

W Chorzowie doszło do meczu przyjaźni, czyli spotkania Ruchu z Elaną. Na boisku sentymentów jednak nie było, ponieważ gospodarze wciąż walczą o utrzymanie, zaś torunianie o awans. To właśnie goście z Grodu Kopernika jako pierwsi zdobyli gola, a konkretnie w 8. minucie, Michał Kołodziejski. Obrońca Elany wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Krzysztofa Wołkowicza i głową umieścił piłkę w bramce Dawida Smuga. Gospodarze nie załamali się i 120 sekund później doprowadzili do wyrównania. Mariusz Idzik zdecydował się na uderzenie z dystansu i posłał piłkę tuż przy prawym słupku wprost do bramki Michała Nowaka. Jeszcze przed przerwą goście ponownie wyszli na prowadzenie, a w roli głównej znów wystąpił Wołkowicz. Został on sfaulowany w polu karnym przez Lukasa Duriskę, za co Słowak wyleciał z boiska, a rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Stefanowicz. Ostatecznie podopieczni Rafała Góraka wygrali - 2:1 i wskoczyli na miejsce premiowane awansem do pierwszej ligi.

GKS Bełchatów 1:0 Resovia Rzeszów

76' Marcin Ryszka

Mecz w Bełchatowie rozgrywany był w strugach deszczu, co mocno utrudniało grę zawodnikom obu drużyn. Gospodarzom udało się jednak zainkasować ważne trzy punkty, które w 79. minucie, swoim atomowym strzałem w okienko dał Marcin Ryszka. Dzięki tej wygranej GKS awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Pozostałe wyniki 31. kolejki:

Skra Częstochowa 1:1 Widzew Łódź

87' Mariusz Holik - 58' (sam.) Mariusz Holik

Znicz Pruszków 2:0 Górnik Łęczna

14' Paweł Tarnowski, 64' (sam.) Tomasz Midzierski

Rozwój Katowice 0:0 Stal Stalowa Wola

Siarka Tarnobrzeg 0:1 Pogoń Siedlce

79' Adam Mesjasz

Radomiak Radom 0:1 Błękitni Stargard

87' Przemysław Brzeziański

Olimpia Grudziądz 1:2 ROW Rybnik

3' German Ruiz - 37' Dominik Zawadzki, 87' Przemysław Brychlik

Olimpia Elbląg 1:1 Gryf Wejherowo

41' (k.) Michał Fidziukiewicz - 82' Maciej Koziara