Liga Mistrzów: skromne zwycięstwo Ajaxu w Londynie!

• Data publikacji: 30.04.2019, 22:58

W pierwszym meczu 1/2 finału finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, na stadionie w Londynie, Tottenham grał z rewelacją rozgrywek - Ajaxem Amsterdam. Goście wygrali - 1:0, po trafieniu Donny'ego van de Beeka.

Trudno było przed meczem wskazać wyraźnego faworyta. W tej fazie rozgrywek wszystko jest możliwe, co zresztą oba zespoły nam już udowodniły. Od początku lepiej prezentowali się goście i to oni, po kwadransie gry, wyszli na prowadzenie. Hakim Ziyech zagrał kapitalne podanie do balansującego na linii spalonego Donny'ego van de Beeka, a ten położył najpierw Hugo Llorisa, po czym płaskim strzałem posłał piłkę do siatki. W kolejnych minutach Tottenham zaczął częściej bywać pod bramką Ajaxu, ale to goście ponownie zaatakowali. W roli głównej znów wystąpił van de Beek, ale tym razem przegrał starcie sam na sam z francuskim bramkarzem gospodarzy. W 26. minucie, wreszcie zrobiło się groźnie pod bramką Andre Onany. Do dośrodkowania w pole karne wyskoczył Fernando Llorente, lecz jego główka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Ajaxu. W końcówce pierwszej połowy, trener londyńczyków zmuszony był dokonać zmiany. W miejsce kontuzjowanego Jana Vertonghena wszedł Moussa Sissoko. Chwilę później, jeszcze przed zejściem do szatni, mógł być remis. Dośrodkowanie z rzutu wolnego przejął Toby Alderweireld, ale posłał piłkę tuż nad poprzeczką.

Kilka chwil po zmianie stron mogło być - 0:2. Jednak Nicolas Tagliafico, uderzając z dystansu, pomylił się nieznacznie. W dalszej części meczu gra się nieco wyrównała, obie drużyny stwarzały sobie okazje, ale konkretniejsi byli piłkarze ze stolicy Holandii. W 78. minucie David Neres trafił tylko w słupek, choć powinien był skierować futbolówkę do bramki. Wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Erika ten Haga wygrali - 1:0, a tym samym zbliżyli się do madryckiego finału.

Tottenham Hotspur 0:1 Ajax Amsterdam (0:1)

Bramki: van de Beek (15')

Tottenham: Lloris - Alderweireld, Sanchez, Vertonghen (39' Sissoko) - Trippier (80' Foyth), Eriksen, Wanyama, Rose (79' Davies) - Alli, Llorente, Lucas

Ajax: Onana - Tagliafico, Blind, de Ligt, Veltman - de Jong, Schone (65' Mazraoui), van de Beek - Neres, Tadić, Ziyech (87' Huntelaar)

Żółte kartki: Tagliafico, Veltman

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)