Liga Europy: remis Eintrachtu z Chelsea

• Data publikacji: 02.05.2019, 22:53

Eintracht Frankfurt zremisował 1:1 z Chelsea w pierwszym spotkaniu półfinału Ligi Europy. Gola dla gospodarzy zdobył niezawodny w tym sezonie Luka Jović, dla londyńczyków zaś Pedro.

Chelsea w wyjazdowym meczu półfinału Ligi Europy wystawiła dosyć eksperymentalny skład - przede wszystkim na murawie od pierwszych minut zabrakło Edena Hazarda, który jest wiodącą postacią w tym sezonie w The Blues. Początek spotkania mimo to należał do londyńczyków, którzy założyli wysoki pressing i starali się szybko wyjść na prowadzenie. W 23. minucie jednak bramkarz gości - Kepa Arrizabalaga - musiał wyciągać piłkę z własnej siatki, kiedy to po dośrodkowaniu Kosticia gola zdobył Luka Jović. Dla Serba jest to już dziewiąta bramka w europejskich rozgrywkach. Po stracie gola Chelsea wyraźnie osłabła, nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Z dystansu strzelać próbowali Loftus-Cheek i Pedro, ale futbolówka za każdym razem mijała słupek o centymetry. W 45. minucie Anglicy jednak dopięli swego, kiedy to piłkę w polu karnym otrzymał Pedro i strzałem lewą nogą pokonał Kevina Trappa. Do przerwy wynik remisowy.

Początek drugiej części spotkania zdecydowanie należał do przyjezdnych, którzy w pierwszym kwadransie mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia drugiego gola. W 54. minucie świetną okazję miał Ruben Loftus-Cheek, który napędził całą akcję holując piłkę kilkadziesiąt metrów, później jednak uderzył tuż nad poprzeczką. Chwilę później dokładnie w poprzeczkę przymierzył David Luiz, który zagroził bramce Kevina Trappa z rzutu wolnego. Na ostatnie 30 minut Maurizio Sarri zdecydował się na wprowadzenie Edena Hazarda, który mógłby przechylić szalę zwycięstwa na stronę The Blues. Czas jednak płynął, a Belg nie miał zbyt wielkiego impaktu na grę. Gospodarze ponadto mieli problem ze stworzeniem jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Kepy, byli kompletnie zepchnięci do defensywy. Trener Hutter również przeprowadzał zmiany, ale nie wpływały one na grę. W  86. minucie Eintracht był jednak bliski zdobycia bramki, po tym jak Kante popełnił błąd w rozegraniu. Gospodarze dzięki temu znaleźli się z piłką w polu karnym Chelsea, jednak Francuz zdążył wrócić i zablokować Hasebe. Do końca meczu obie drużyny nie potrafiły już stworzyć sobie klarownej sytuacji, dlatego mecz zakończył się remisem 1:1.

Eintracht Frankfurt - Chelsea 1:1 (1:1)

23' Jović - 45' Pedro

Eintracht: Trapp - Falette, Hinteregger, Abraham - Kostić, Hasebe, Fernandes (73' Paciencia), da Costa - Rode, Gacinović (90+2' Willems), Jović

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Luiz, Christensen, Emerson - Kante, Jorginho, Loftus-Cheek (83' Kovacić) - Pedro, Giroud, Willian (62' Hazard)

Kartki: 58' Hasebe, 61' Fernandes - 19' Christensen,

Sędziował: C. Del Cerro (Hiszpania)