Lotto Ekstraklasa: Wisła wywiozła trzy punkty z Zabrza

• Data publikacji: 03.05.2019, 22:37

W drugim, piątkowym meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy, na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu, Górnik podejmował Wisłę Kraków. Goście wygrali - 2:1, po dwóch trafieniach Marko Kolara.

Od początku meczu obie drużyny dążyły do strzelenia bramki, a jako pierwsi zaatakowali krakowianie. W 16. minucie, na strzał z dystansu zdecydował się Peszko, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z "Górników", ale Martin Chudy zachował czujność i odbił ją na rzut rożny. Kilka minut potem znów ruszyli piłkarze Macieja Stolarczyka. Marko Kolar zagrał na jedenasty metr, tam do strzału doszedł Krzysztof Drzazga, ale trafił wprost w golkipera zabrzan. W 34. minucie wreszcie Wisła dopięła swego. Kolar został sfaulowany w polu karnym i po chwili sam skutecznie wymierzył sprawiedliwość. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie 180 sekund. Szymon Żurkowski podał do Igora Angulo, lecz jego strzał wybronił Mateusz Lis, ale z dobitką zdążył jego rodak Jesus Jimenez.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie "Biała Gwiazda" znów wyszła na prowadzenie i znów za sprawą Kolara. Chorwat przejął doskonałą wrzutkę, ograł jednego z obrońców i strzelił wprost do siatki obok bezradnego Chudego. Zabrzanie do końca próbowali wyrównać, ale wynik nie uległ już zmianie.

Górnik Zabrze 1:2 Wisła Kraków (1:1)

Bramki: Jimenez (37') - Kolar (34' k.), (51')

Górnik: Chudy - Sekulić, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz (87' Wiśniewski) - Matras (82' Arnarson), Zapolnik (58' Wolsztyński), Gvilia, Żurkowski, Jimenez - Angulo

Wisła: Lis - Pietrzak, Hoyo-Kowalski, Klemenz, Burliga (78' Grabowski) - Savicević, Plewka (79' Kumah), Peszko, Drzazga, Boguski - Kolar (85' Wojtkowski)

Żółte kartki: Sekulić - Boguski, Kolar, Grabowski

Sędzia: Paweł Gil