PlusLiga: brązowi Jastrzębianie!

• Data publikacji: 04.05.2019, 16:14

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz trzeci zwyciężyli z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie w rywalizacji do trzech zwycięstw i zdobyli brązowe medale PlusLigi. MVP spotkania został wybrany Dawid Konarski.

W wypełnionej po brzegi hali w Jastrzębiu-Zdroju oba zespoły od początku prezentowały dobry poziom. Każdy chciał wyjść na prowadzenie w tym pierwszym, jakże ważnym pod względem psychologicznym secie. Gra była bardzo wyrównana (3:3, 7:7), dopiero as serwisowy Lukasa Kampy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie (9:7). Jastrzębianie zaczęli odskakiwać rywalom, nawet czas wzięty przez szkoleniowca gości, Marka Lebedewa (14:11) nie pomógł zawiercianom, bo stracili kolejne punkty (16:12). Później poziom tego spotkania spadł, ale gra nadal toczyła się punkt za punkt, dzięki czemu to "pomarańczowi" mogli cieszyć się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie.

W drugim secie Jastrzębianie zdobyli przewagę wcześniej niż w pierwszym (7:3), jednak "jurajscy rycerze" zaczęli dobrze asekurować i szybko odrobili stratę (10:9). Gospodarze przez cały czas mieli 2 punkty więcej, dające tzw. bufor bezpieczeństwa (14:12), i to chyba uśpiło ich czujność. Chwilę później po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzeniu znaleźli się goście (15:16). Nie trwało ono jednak długo, bowiem po raz kolejny świetnie zaczęli grać siatkarze Jastrzębian (20:19). Zdobyli oni 3 punkty z rzędu i stało się jasne, że będą górą i w tym secie. Tę partię efektownym blokiem zakończył Julien Lyneel.

Początek trzeciego seta, jak i końcówka drugiego obfitowały w błędy na zagrywce obu zespołów. Przez dłuższy czas nikt nie mógł wyjść na prowadzenie (6:6). Ta sztuka udała się jastrzębianom (9:6), a zapoczątkował ją udany blok "pomarańczowych". Zawodnicy Warty Zawiercie jakby opadli z sił, przez co stracili kolejne punkty (14:9). Gospodarze wyraźnie wyczuli swoją szansę na zakończenie tego starcia w trzech setach, wobec czego zaczęli jeszcze bardziej ryzykować na zagrywce (17:12). Proste błędy zaczęli popełniać goście i to okazało się ich gwoździem do trumny (20:15). Asa zagrał jeszcze Grzegorz Bociek, ale minutę później tym samym odwdzięczył się Dawid Konarski (23:16). Po fatalnej wystawie w aut zaatakował Bociek, dając gospodarzom piłkę meczową. To spotkanie dobrym atakiem zakończył Christian Fromm.

Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

MVP: Dawid Konarski

Jastrzębski: Fromm, Konarski, Lyneel, Gunia, Kampa, Szalacha, Popiwczak (l), Rusek, Wolański, Bucki

Aluron Virtu: Waliński, Rejno, Malinowski, Gawryszewski, Semeniuk, Masny, Koga (l), Dosanjh, Bociek, Żuk, Kania