Bundesliga: Bayern ucieka Borussii, gol Lewandowskiego

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 04.05.2019, 18:05

Bayern Monachium pokonał na swoim stadionie ostatnią drużynę Bundesligi Hannover 96 3:1. Gra Bawarczyków w pierwszej połowie wyglądała całkiem dobrze, jednak po zmianie stron Bayern się męczył i ciężko się patrzyło na jego grę. Jednego z goli zdobył Robert Lewandowski.

W dzisiejszym meczu mierzyła się pierwsza i ostatnia drużyna Bundesligi. Od początku było widać kto jest faworytem spotkania. Bayern przejął inicjatywę i znacznie częściej gościł pod polem karnym rywala. Przez pierwsze 25 minut Bayern był jednak bardzo nieskuteczny. Michaela Essera nie byli w stanie pokonać m. in. Thomas Mueller, Robert Lewandowski czy Serge Gnabry. Dopiero w 28 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Joshuy Kimmicha, Robert Lewandowski dobrze nabiegł na piłkę i głową skierował ją do bramki.

W pierwszej połowie mecz był praktycznie do jednej bramki. Bayern cały czas naciskał, a Hannover się bronił. W 40. minucie po strzale Leona Goretzki z dystansu i zrobiło się 2:0. Niemiec powinien dołożyć jeszcze dwie bramki, ale nie wykorzystał dogodnych sytuacji. Najpierw po podaniu Lewandowskiego, trafił w przeciwnika, a potem po zagraniu Kimmicha trafił w poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się niespodziewanie. Sędzia po skorzystaniu z systemu VAR podyktował rzut karny dla Hannoveru po tym jak ręką w polu karnym zagrał Jerome Boateng. Jedenastkę na gola zamienił Jonathas, który pojawił się na boisku po przerwie. Brazylijczyk za długo się nie nagrał, bo w 54. minucie zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

W drugiej części spotkania gra Bayernu nie wyglądała najlepiej. Bawarczycy nie potrafili wykorzystać przewagi jednego zawodnika z ostatnią drużyną ligi. Bayern nie był w stanie wypracować sobie dogodnej okazji poza kilkoma strzałami z dystansu. Dopiero w 84' minucie Frank Ribery, wprowadzony w drugiej połowie, dał spokój swojej drużynie strzelając gola na 3:1. Francuz minął obrońcę i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza.

Bayern po raz kolejny nie zachwycił, a wręcz rozczarował. Jednak najważniejsze są trzy punkty i drużyną Nico Kovaca ma teraz 5 oczek przewagi nad Borussią Dortmund.

Bayern Monachium - Hannover 96 3:1 (2:0)

Bramki: Lewandowski (28'), Goretzka (40'), Ribery (84') - Jonathas (51' karny)

Bayern: Ulreich - Kimmich, Suele, Boateng, Alaba (88' Rafinha) - Thiago, Goretzka - Gnabry (71'Ribery), Mueller, Coman (85' Robben)- Lewandowski

Hannover: Esser - Sorg, Anton, Felipe (68' Wimmer), Albornoz - Schwegler, Walace - Maina (88' Prib), Haraguchi, Ostrzolek - Weydandt (46' Jonathas)

Kartki: Jonathas (czerwona), Wimmer