Bundesliga: Borussia straciła zwycięstwo w Bremie

• Data publikacji: 04.05.2019, 20:39

Walcząca o mistrzostwo Niemiec Borussia Dortmund zremisowała w Bremie z Werderem i na dwie kolejki przed końcem sezonu traci już do Bayernu cztery punkty.

Faworytem meczu była Borussia, która ściga Bayern w walce o tytuł mistrzowski. Już w 6. minucie dortmundczycy objęli prowadzenie, gdy swoją solową akcję wykończył Christian Pulisić. W kolejnych minutach nadal atakowali piłkarze Luciena Favre'a, ale brakowało im skutecznego zakończenia. Swoje szanse mieli Mario Goetze czy też Pulisić. W końcówce pierwszej połowy zrobiło się groźnie pod bramką BVB. Milot Rashica uderzył piłkę tuż sprzed pola karnego, lecz ta przeszła minimalnie nad poprzeczką. Jeszcze przed zejściem do szatni wynik podwyższył Paco Alcacer, cudownie strzelając z rzutu wolnego.

Po zmianie stron cały czas w natarciu byli Żółto-czarni. Jednak próby Pulisicia i Delaneya znakomicie zatrzymywał bramkarz Werderu - Jiri Pavlenka. Wydawało się, że Borussia ma wszystko pod kontrolą, ale... tak nie było. W 70. minucie, bramkę kontaktową zdobył rezerwowy Kevin Mohwald. Otrzymał on podanie od Rashicy i z linii pola karnego posłał płaski strzał wprost do siatki. Fatalnie zachował się przy tym golu Roman Burki, któremu piłka wypadła z rękawic i między nogami wpadła do bramki. Pięć minut później było już - 2:2. Na listę strzelców wpisał się kolejny z rezerwowych - Claudio Pizarro. Ludwig Austinsson wywalczył piłkę przy linii końcowej, dośrodkował w pole karne, a Peruwiańczyk huknął z całej siły w sam środek. Do samego końca oba zespoły walczyły o wygraną, ale więcej bramek już nie padło. Tym samym BVB pogrzebała praktycznie swoje szanse na tytuł.

Werder Bremen 2:2 Borussia Dortmund (0:2)

Bramki: Mohwald (70'), Pizarro (75') - Pulisić (6'), Alcacer (41')

Werder: Pavlenka - Friedl, Langkamp, Veljković, Augustinsson - Eggestein, Klaassen, Sahin (60' Pizarro) - Osako (60' Mohwald), Kruse, Rashica

Borussia: Burki - Guerreiro, Diallo (90' Philipp), Weigl, Akanji - Delaney (83' Dahoud), Witsel, Pulisić, Goetze (82' Bruun Larsen), Sancho - Alcacer

Żółte kartki: Klaassen, Friedl - Weigl

Sędzia: Marco Fritz