Lotto Ekstraklasa: Piast wygrał na Łazienkowskiej!

• Data publikacji: 04.05.2019, 22:21

W sobotni wieczór odbył się hit tej rundy Lotto Ekstraklasy, gdzie na Łazienkowskiej w Warszawie, liderująca Legia mierzyła się z trzecim Piastem Gliwice. Goście wygrali - 1:0 i zbliżyli się do warszawian raptem na jeden punkt.

Od pierwszych minut do ataku ruszyli gliwiczanie i już w 3. minucie zrobiło się groźnie pod bramką Radosława Cierzniaka. Patryk Dziczek doszedł do piłki zagranej ze stałego fragmentu gry i strzelił z okolic jedenastego metra, ale dobrze ustawiony bramkarz Legii znakomicie wybronił tę próbę. Dziesięć minut później Piast wyszedł na prowadzenie. Martin Konczkowski dośrodkował futbolówkę w pole karne, zaś precyzyjnym i mocnym strzałem wykończył wszystko Gerard Badia. "Legioniści" zabrali się do odrabiania strat, ale byli w tym bardzo nieskuteczni albo na ich drodze stawała doskonale zgrana defensywa gości. W końcówce pierwszej połowy było najgroźniej pod bramką Frantiska Placha, gdy uderzał Carlitos, a chwilę po nim, w słupek trafił Michał Kucharczyk.

Pięć minut po zmianie stron dogodną okazję do wyrównania miał Kasper Hamalainen, ale jego główkę odbił na rzut rożny golkiper "Piastunek". W 61. minucie, na uderzenie z dalszej odległości, zdecydował się Tom Hateley. Huknął z całej siły, ale Cierzniak sparował piłkę na słupek i zażegnał niebezpieczeństwo. Piłkarze Aleksandara Vukovicia do końca walczyli o wyrównanie, ale nie udało im się pokonać Placha. Tym samym Piast odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo i jest już punkt za Legią. Walka o mistrzostwo będzie trwać do samego końca, a została jeszcze w grze Lechia Gdańsk.

Legia Warszawa 0:1 Piast Gliwice (0:1)

Bramki: Badia (13')

Legia: Cierzniak - Rocha, Vesović, Remy, Jędrzejczyk - Martins, Antolić (85' Radović), Kucharczyk (46' Medeiros), Hamalainen, Szymański - Carlitos (73' Kulenović)

Piast: Plach - Pietrowski, Badia (80' Sokołowski), Czerwiński, Konczkowski - Valencia, Sedlar, Hateley, Parzyszek (68' Tomczyk) - Kirkeskov, Dziczek

Żółte kartki: Rocha, Vesović, Martins - Hateley

Sędzia: Szymon Marciniak