Serie A: Atalanta zdobyła Rzym i zbliżyła się do Ligi Mistrzów

• Data publikacji: 05.05.2019, 17:00

Na Stadio Olimpico w Rzymie, w ramach 35. kolejki Serie A, Lazio walczyło z Atalantą Bergamo. Goście wygrali - 3:1 i zbliżyli się do gry w Lidze Mistrzów.

Mecz rozpoczął się wprost wspaniale dla gospodarzy, którzy już po 180 sekundach wyszli na prowadzenie. Felipe Caicedo zgrał piłkę do będącego w polu karnym Marco Parolo, a ten płaskim strzałem przy dalszym słupku, pokonał bezradnego Pierluigiego Golliniego. Atalanta nie załamała się i konsekwentnie dążyła do wyrównania. Jednak po kwadransie znów groźnie zaatakowali rzymianie. Na strzał z dystansu zdecydował się Ciro Immobile, ale świetną interwencją popisał się Gollini. Udało się jednak gościom strzelić gola w 22. minucie. Obrona Lazio źle wybijała piłkę spod własnej szesnastki, przejął ją Remo Freuler i natychmiast podał do Duvana Zapaty, który szybkim strzałem pokonał Thomasa Strakoshę. Oba zespoły stwarzały kolejne sytuacje, ale wynik w tej części gry już się nie zmienił.

Tuż po zmianie stron, Atalanta stanęła przed szansą objęcia prowadzenia. Josip Ilicić uderzył z dystansu, ale czujny był Strakosha i wybronił tę próbę. W 58. minucie goście zdobyli drugiego gola. Alejandro Gomez położył jednego z obrońców Lazio, wyłożył piłkę do Timothy'ego Castagne, a ten posłał piłkę do pustej bramki. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu Atalanta przypieczętowała swoje zwycięstwo. Znów w roli asystenta wystąpił Gomez, tym razem dogrywając piłkę z rzutu rożnego, wprost na głowę Berata Djimsitiego.

Lazio Rzym 1:3 Atalanta Bergamo (1:1)

Bramki: Parolo (3') - Zapata (22'), Castagne (58'), Djimsiti (76')

Lazio: Strakosha - Wallace, Acerbi, Bastos (78' Neto) - Romulo, Parolo, Lucas Leiva (78' Badelj), Alberto, Marusić - Caicedo (55' Correa), Immobile

Atalanta: Gollini - Masiello, Palomino (46' Mancini), Castagne - Djimsiti, Freuler (86' Pessina), de Roon, Hateboer, Gomez, Ilicić (65' Pasalić) - Zapata

Żółte kartki: Bastos, Caicedo, Lucas Leiva, Correa - Masiello, Gomez, Mancini

Sędzia: Gianpaolo Calvarese