Liga Mistrzów: wyszarpany awans Vive do półfinału!

• Data publikacji: 05.05.2019, 18:35

Choć zespół PGE Vive Kielce przegrał drugie spotkanie z PSG 26:35 (11:18), to i tak powalczy w Final Four w Kolonii! Dziesięć bramek przewagi z pierwszego spotkania wystarczyło do uzyskania awansu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy dzisiejszego pojedynku (3:1). Już na samym początku posypały się żółte kartki, a po chwili wykluczenia z gry. Na boisku panowała bardzo napięta atmosfera, co nie ułatwiało pracy sędziom. Vive kreowało swoje ataki bardzo spokojnie i powoli, co było wodą na młyn dla obrony przeciwników, którzy nie mieli większych problemów z powstrzymaniem ich. W dodatku dobrze w bramce spisywał się Rodrigo Corrales, który raz po raz bronił strzały polskich zawodników. Bezradność PGE podkreślał również fakt, że między ich pierwszym trafieniem a kolejnym upłynęło aż 8 minut! W defensywie podopieczni Talanta Dujszebajewa grali dosyć pasywnie, więc Francuzi nie mieli większych problemów z budowaniem swojej przewagi (10:5). Ostatecznie pierwsza część zakończyła się wynikiem 18:11.

Kto spodziewał się przebudzenia Vive po przerwie, ten mógł się zawieźć. Na boisku w drugich 30. minutach obserwowaliśmy dokładnie to samo, co wcześniej. Kielczanie grali ospale i tylko pojedyncze akcje indywidualne przynosiły im kolejne trafienia (19:27). Polski zespół nie mógł znaleźć sposobu na Nedima Remiliego, który raz po raz zdobywał bramki dla swojego zespołu (29:19). Do bramki PSG wszedł Thierry Omeyer, który bronił kolejne ataki podopiecznych Dujszebajewa (33:22). Po faulu na naszym zawodniku, Mikkel Hansen został po raz trzeci wykluczony i zakończył swój udział w meczu w 55. minucie. W końcówce Cupara świetnie zaczął bronić, a zdobycie 25. bramki przez Vive wymuszało na przeciwnikach wygraną różnicą jedenastu trafień. Po golu Kulesha na minutę przed końcem, Vive było już pewne awansu.